Prosty sposób na własny kort tenisowy

Każdy, kto ma wokół domu trochę wolnej przestrzeni może zrobić sobie własny kort tenisowy. Potrzebne jest oczywiście tyle powierzchni, żeby zmieścić pełnowymiarowy kort tenisowy. Marzenia o własnym korcie można zrealizować i wcale nie są to jakieś nierealne marzenia, które wiążą się z niewiadomymi kosztami. Zakładając, że mamy kawałek pola do zagospodarowania to kort możemy zrobić za raptem kilkanaście tysięcy złotych.

Wokół kortu musi być siatka tenisowa

piłkochwyty do tenisaJak zrobić swój własny kort minimalnym kosztem? Najpierw musimy dokładnie wyrównać ziemię, którą zamienimy w kort. To podstawa, żebyśmy mogli dosyć komfortowo w tenisa na swoim korcie pograć. Korty tenisowe mogą mieć różne nawierzchnie spośród trzech dostępnych. Może to być nawierzchnia twarda, mączka bądź trawiasta. Nawierzchnia twarda do poliuretanowe tworzywo, którym pokrywa się kort. Mączka ceglana to inaczej nawierzchnia mineralna. Trzecim rodzajem jest nawierzchnia trawiasta, ale chodzi oczywiście o sztuczną trawę. I tak naprawdę do własnego użytku można kort wyposażyć w nawierzchnię typu mączka bądź w nawierzchnię trawiastą. Te dwie możliwości są kosztowo najtańsze. Przecież dla swojego użytku nie musimy robić profesjonalnego kortu, można lekko imitować znane z kortów rozwiązania. Na pewno jednak dookoła trzeba rozłożyć piłkochwyty do tenisa, które będą zatrzymywały odbijane przez nas piłki. Jeśli nie chcemy szukać piłek po całej okolicy albo po posesjach sąsiadów to siatka tenisowa wokół kortu będzie koniecznością. Jest to taki specjalny rodzaj siatki, którą umieszcza się na wysokich słupkach. Siatka jest dosyć miękka, ale wykonana z grubych materiałów. Doskonale amortyzuje ona nawet najszybciej uderzane piłki. Przede wszystkim jednak chroni wszystkich dookoła w trakcie najbardziej zaciętych meczów tenisowych. Fajnie jest mieć swój kort tenisowy przy swoim domu.

Zrobienie własnego kortu tenisowego to pomysł naprawdę godny rozważenia. Jeśli tylko ma się do tego możliwości i lubi się grać w tenisa to nie ma się co zastanawiać. Kort można urządzić własnym sumptem, dzięki czemu jego koszty będą stosunkowo niewielkie. Najpierw trzeba zacząć od wygładzenia i ubicia terenu pod kort, a następnie trzeba położyć jedną z trzech dostępnych nawierzchni. Do użytku domowego wystarczy ta najtańsza.