Sitodruk we współczesnym sektorze poligraficznym

Chociaż nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają wykonanie wysokiej jakości druków, także trójwymiarowych, to w dalszym ciągu tradycyjne techniki mają szerokie zastosowanie w branży poligraficznej. Dlatego maszyny stosowane do sitodruku poddawane są innowacjom, zapewniającym ich efektywniejsze funkcjonowanie. Podobnie z wszelkiego rodzaju urządzeniami i elementami, bezpośrednio biorącymi udział w wydruku za pośrednictwem sitodruku.

Zastosowanie suszarek do sitodruku

suszarki do sitodrukuSitodruk to jedna z tradycyjnych technik wykonywania sitodruku, stosowana w branży poligraficznej. Jej ciągła popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż umożliwia wykonywanie tak samo druków wieloformatowych, jak również o mniejszych rozmiarach. Wydruk powstaje za pośrednictwem szablonu, w którym miejsca odkryte zostają pokryte na materiale farbą, zakryte natomiast chronią przed zadrukiem powierzchni. Dzięki stosowaniu matrycy, czyli szablonu, w krótkim czasie można wykonać dużą liczbę, wysokiej jakości odbitek. W celu zapewnienia efektywnej realizacji procesów tego typu stosuje się suszarki do sitodruku, które przyśpieszają schnięcie farby. To z kolei umożliwia realizację większej liczby zleceń, co przekłada się na wydajność danego przedsiębiorstwa oraz jego efektywność. Farby stosowane w sitodruku są bardzo odporne na działanie promieni UV.

Dlatego technika ta w dalszym ciągu cieszy się popularnością. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wydruków, które z biegiem czasu zachowują świeżość oraz wyrazistość kolorów. Stosowanie suszaki do sitodruku to powszechna praktyka w zakładach poligraficznych. Pozwala na szybszą realizację zleceń, a możliwość przyśpieszenia procesu schnięcia farby przekłada się również na lepsze zarządzanie dostępną przestrzenią.