Skrupulatne wykonywanie pomiarów drgań w budynkach

 

Po tym jak urodziła nam się córka, długo namawiałam męża do tego, byśmy zmienili mieszkanie. Początkowo nie mogliśmy sobie pozwolić na zakup mieszkania, z jednej strony ze względu na finanse, z drugiej na charakterystykę pracy męża, która mogła wymagać przeprowadzki do innego miasta. Wynajmowaliśmy coś dla siebie, jednak pojawienie się drugiego dziecka wymagało poszerzenia możliwości przestrzennych w mieszkaniu. Miejsce wydawało mi się, że znalazłam idealne, ale jednak był z nim pewien problem.

Drgania w budynkach – dokonywanie skrupulatnych pomiarów

skrupulatne pomiary drgań budynkówDługo wcale nie szukałam nowego mieszkania do wynajęcia. Zebrałam kilka ofert i z nich w końcu zostawiłem to jedno mieszkanie, które najbardziej mi pasowało usytuowaniem, wyglądem, jak i rozmiarem. Problem był jednak taki, że znajdowało się ono w budynku, w którym były nie tylko lokale mieszkalne, ale też usługowe. W tym dokładnie miejscu znajdowała się m.in. siłownia, jak i sala taneczna, która była oblegana praktycznie każdego dnia w tygodniu. Początkowo nie przeszkadzało mi to, jednak po rozmowach ze znajomymi doszłam do wniosku, że drgania wywoływane przez prowadzenie takich działalności, mogą bardzo źle wpływać nie tylko na dzieci, ale też na dorosłych. Powiedziałam więc mężowi, że znalazłam fajny lokal do mieszkania, jednak zanim się tam wprowadzimy musimy zamówić skrupulatne pomiary drgań budynków. Musiałam się po prostu upewnić, że te właśnie drgania nie mają wpływu na sam budynek, jak i nie będą miały wpływu na samopoczucie i zdrowie ludzi w nim mieszkających, w tym przypadku rzecz jasna miałam na myśli mnie i moją rodzinę. Mąż zgodził się na moją nietypową prośbę i pomógł mi wszystko zorganizować, również po ustaleniach z właścicielami budynku. Wszystko musiało w końcu zostać wykonane profesjonalnie, jak najdokładniej i zgodnie z wszelkimi zasadami dotyczącymi takich pomiarów.

Po wykonanych pomiarach drgań, otrzymałam zarówno ja, jak i właściciele wszystkie wyniki, jakie udało się zebrać. Na całe szczęście nie musiałam się niczego obawiać i nawet pomimo kursów tanecznych i bardzo wielu skaczących i szalejących w tym budynku tancerzy, nie miałam powodu, by obawiać się, że ich kroki będą miały negatywny wpływ na cokolwiek, gdy zamieszkamy już w tym miejscu.