Skuteczna terapia tlenowa

 

W trakcie oddychania, do naszego organizmu dostaje się określoną ilość tlenu, który poprzez krew jest transportowany do każdej komórki czyi narządu wewnętrznego. Odbywa się to automatycznie, a przynosi ogromne korzyści zdrowotne. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że tylko oddychając w normalnych warunkach, nigdy nie dotlenimy się do maksymalnych możliwości. 

Ile kosztują zabiegi w komorze hiperbarycznej?

efektywna terapia tlenowa w poznaniuO tlenoterapii wiadomo już bardzo dużo, gdyż nie jest to nowa metoda lecznicze i przeprowadzono już wiele badań naukowych, które jednoznacznie potwierdzają jej skuteczność. Przede wszystkim, tlenoterapia jest stosowana w przypadku choroby dekompresyjnej, zatrucia tlenkiem węgla, przy przeszczepach, a nawet w zabiegach odmładzających. Czysty tlen, który jest podawany pacjentów w komorze hiperbarycznej, wykazuje działanie wzmacniające na organizm, wspomaga procesy zapamiętywania, pomaga walczyć z bezsennością czy przyspiesza gojenie ran. Nie bez powodu do komory barycznej są kierowane osoby z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia, ponieważ tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem jest w stanie skutecznie przyspieszyć procesy regeneracyjne skóry. Efektywna terapia tlenowa w Poznaniu jest dostępna dla osób ze skierowaniem od lekarza specjalisty lub też bez niego, choć wtedy pacjent musi pokryć stu procentowy koszt zabiegu. Jeżeli ktoś uzyska skierowanie od lekarza, to może liczyć na darmową terapię w ramach Narodowego Funduszu Zdrowiała. Niewątpliwą zaletą tlenoterapii jest to, że jest metoda bezpieczna i całkiem naturalna, chyba c oczywiście są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Na pewno nie powinny się poddawać tlenoterapii osoby będące w ciąży, w trakcie chemioterapii, mające gorączkę, stan zapalny czy infekcje wirusową górnych dróg oddechowych. Pierwsze efekty terapii są odczuwalne już po koło zabiegach.

Na rynku jest oferowanych wiele metod leczniczych dla pacjentów z przeróżnymi schorzeniami i dolegliwościami. Jednakże tylko tlenoterapia wykazuje tak szerokie działanie w obrębie tak wielu problemów zdrowotnych. Ponadto nie da się zaszkodzić zbyt dużą ilością tlenu, ponieważ zawsze jest on pożądany przez nasz organizm. Im więcej tlenu dostarczamy organizmowi, tym lepiej funkcjonuje, zatem przekłada się to na wszystkie procesy.