Skuteczne oczyszczanie twarzy

Tym, co rzuca nam się w oczy kiedy poznajemy kogoś nowego jest oczywiście twarz. To właśnie na nią zwracamy uwagę, a jeśli my to robimy to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że postępują tak również inni. Nic więc dziwnego, że poświęcamy sporo czasu na to, aby nasza twarz prezentowała się doskonale. W końcu w dużej mierze to ona odpowiada za pierwsze wrażenie, które robimy poznając kogoś nowego. Aby więc zadbać o naszą twarz nie tylko możemy stawiać na różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne, ale także zabiegi.

Czym jest oczyszczająca mikrodermabrazja?

oczyszczająca mikrodermabrazja w bydgoszczyJednym z podstawowych elementów składających się na naszą pielęgnację jest oczywiście odpowiednie oczyszczanie twarzy. Wydawać by się mogło, ze stosowanie odpowiednio dobranego żelu, a także regularne wykonywanie peelingów oraz stosowanie detoksykujących maseczek wystarczy. Okazuje się jednak, że nie zawsze te zabiegi nam wystarczą. Często nasza cera potrzebuje dodatkowego oczyszczania. W takim przypadku wskazane jest wykorzystanie zabiegów, które możemy wykonać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest mikrodermabrazja. Jest to jedna z bardziej skutecznych metod oczyszczania naszej twarzy. Podczas zabiegu osoba wykonująca go w sposób mechaniczny oczyszcza naszą twarz. Oczyszczanie następuje w wyniku ścierania zewnętrznych warstw naskórka. Podczas mikrodermabrazji oczyszczeniu ulegają przede wszystkim zatkane pory. Usuwany jest martwy naskórek, a następnie pory ulegają rozszerzeniu i oczyszczeniu. Następnie osoba wykonująca zabieg zazwyczaj wykonuje specjalną maseczkę, której celem jest zamknięcie rozszerzonych porów. Warto wiedzieć, że oczyszczająca mikrodermabrazja w Bydgoszczy wykonywana jest w kilkunastu gabinetach kosmetycznych przez profesjonalistów. Osoby te ukończyły odpowiednie studia wyższe, a także szereg kursów, które dobrze zapoznały je z opisywaną przeze mnie metodą oczyszczania twarzy. Dzięki temu zabieg przebiega szybko i sprawnie, a jego wykonanie nie jest obciążona żadnymi skutkami ubocznymi. Warto wspomnieć również o tym, w jaki sposób przygotować się do zabiegu.

Przede wszystkim pięć dni przed zabiegiem nie należy używać preparatów złuszczających, czy też wykonywać peelingów, ponieważ może to podrażnić skórę. Podrażniona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Ważne jest również to, że zabieg może być wykonywany tylko wtedy, kiedy na skórze nie pojawiają się żadne ropne wypryski, wykwity, czy też wysypka. Po zabiegu przez kilka godzin może występować zaczerwienienie, które z czasem znika, a my możemy cieszyć się gładką skórą!