Techniki wykorzystywane w leczeniu nerwicy lękowej

Zaburzenia lękowe objawiają się odczuwaniem silnego strachu, który znacznie utrudnia codzienne życie. Pojawiają się wówczas ataki paniki, a także objawy takie jak przyspieszona akcja serca, duszności, zawroty głowy i zimne poty. Nadmierny lęk nie ma żadnego uzasadnienia, a nieustanne zamartwianie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Niezwykle istotne jest, by podjąć odpowiednią psychoterapię, która w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przynosi pożądane rezultaty.

Profesjonalna terapia sposobem leczenia nerwicy lękowej

profesjonalne leczenie nerwicy lękowej - warszawaGabinety psychologiczne są miejscami, gdzie pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych metod i technik, które umożliwiają im poradzenie sobie z kryzysem. Choroba przewlekła, jaką jest nerwica lękowa, to nieustanne odczuwanie strachu. Źródła lęku często są nieokreślone, zwiększa intensywność objawów. Do objawów psychologicznych nerwicy lękowej zaliczyć można lęk, strach, niepokój oraz poczucie zagrożenia. Często pojawiają się zachowania agresywne i impulsywne, ataki paniki, roztargnienie i trudności ze skupieniem. Z kolei fizyczne objawy nerwicy lękowej mogą powodować pojawienie się zawrotów głowy, kołatania serca, płytkiego oddechu, suchości w ustach, nadmiernego pocenia. Przyczyny tego schorzenia nie są do końca znane, gdyż każdy przypadek może być wywołany czymś innym. Warto zatem zasięgnąć specjalistycznego wsparcia i zdecydować się na profesjonalne leczenie nerwicy lękowej – Warszawa to miejsce, gdzie pacjenci mogą nauczyć się radzić sobie z napadami lęku, poskromić złe myśli. Często konieczne okazuje się stosowanie lekarstw, gdyż lęk często uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Pojawienie się objawów psychicznych oraz somatycznych, nieuzasadniony lęk, różnego rodzaju natręctwa ruchowe, trudności z koncentracją powinny skłonić do wizyty u psychologa.

Schorzenie, jakim jest nerwica lękowa często objawia się także zaburzeniami emocjonalnymi, niezdolnością do odczuwania przyjemności, a nawet depresję. Leczeniem w dużej mierze opiera się na psychoterapii, która zazwyczaj jest wspomagana farmakologią. Podczas spotkań z terapeutą pacjenci uczą się rozpoznać objawy, które wywołują lęk, a także wypracowywać mechanizmy, które skutecznie sobie z nim radzą. Dzięki temu są w stanie poskromić nieprzyjemne emocje, radzić sobie w prawidłowy sposób w sytuacjach niekomfortowych.