Terapia naturalna w leczeniu nowotworów

Nowotwory stanowią wciąż wielkie wyzwanie dla medycyny. Choć pojawiają się nowe lekarstwa i metody leczenia, jak taksany czy terapie celowe, w dalszym ciągu wśród pacjentów odnotowywania jest wysoka śmiertelność. Pomimo forsownego i męczącego leczenia, w niektórych przypadkach przeżywalność nie przekracza miesięcy od wykrycia choroby. Nowoczesne leki są też po prostu bardzo drogie, a terapia może kosztować dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie.  Dlatego poszukiwane są alternatywne metody leczenia, przy wykorzystaniu naturalnych związków i preparatów, które pozwolą zastąpić wysłużone, choć bardzo skuteczne dostępne w lecznictwie substancje lecznicze.

Terapie naturalne w walce z nowotworem

owocowy lek na raka naturalnyIstotą problemu są nieprawidłowe, szybko mnożące się komórki. Mają one możliwość dawania odległych przerzutów. Oznacza to, że jeżeli choroba zaczyna się na przykład w wątrobie, komórki nowotworowe mogą razem z krwią wędrować do mózgu i tam stworzyć kolejne ognisko choroby. Współczesne terapie nakierunkowane są rozwiązanie obydwu problemów. Z jednej strony zabijają komórki rakowe, nie dając im się dalej mnożyć. Z drugiej powstrzymują ich migrację. Oczywiście, rykoszetem niejako obrywają zdrowe komórki pacjentów, co wywołuje silne skutki uboczne, jak na przykład utrata włosów lub osłabienie. Owocowy lek na raka naturalny jest podobnie skuteczny, jak jego syntetyczne odpowiedniki, nie wywołuje jednak tak silnych innych działań medycznych, niż zamierzone. Owocowe substancje trafiają w nieprawidłowe komórki, omijając te zdrowe. Pacjent zyskuje podwójnie, z jednej strony bowiem jest leczony, z drugiej nie pogarsza się jego stan i komfort życia. Leki z substancji naturalnych są również tanie, co przy stale rosnącej liczbie pacjentów ma niebagatelne znaczenie.

 Wykorzystanie naturalnych preparatów może mieć o tyle znaczenie dla pacjentów, że ich organizmy nie będą poddane tak silnemu zatruciu, jak to jest w wypadku na przykład taksanów  czy doksorubicyny. Organizmy chorych nie raka nie dość, że sa wyniszczone chorobą, to jeszcze swoje dodają leki, powodując gorączkę, silne mdłości, osłabienie. Substancje naturalne mogą przynieść te same efekty terapeutyczne, poprawiając jednocześnie komfort życia, niekiedy śmiertelnie chorych pacjentów.