Tlenoterapia pod zwiększonym ciśnieniem

Na pewno każdy z nas zauważył, jak bardzo medycyna rozwinęła się w ostatnich latach. Do niedawna wiele chorób było nieuleczalnych, a obecnie znaczna część z nich jest w pełni wyleczalna nawet bez większego problemu. Technologia medyczna rozwinęła się tak bardzo, że możemy leczyć nawet choroby neurologiczne, takie jak Alzheimer, czy choroba Parkinsona. Jednym z nowocześniejszych zabiegów jest tlenoterapia pod zwiększonym ciśnieniem.

Czy warto wykonać serię zabiegów tlenoterapeutycznych?

zaawansowana komora hiperbarycznaZabiegi tlenoterapeutyczne polegają na podawaniu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, które zazwyczaj wynosi około trzech atmosfer. Zwiększone ciśnienie sprawia, że więcej tlenu trafia do naszych płuc, a tym samym do naszego krwioobiegu. Dodatkowo wydajność zabiegu jest zwiększona dzięki zastosowaniu specjalnej maseczki tlenowej. Zabieg taki przeprowadzany jest w komorze hiperbarycznej. Zaawansowana komora hiperbaryczna pozwala na znaczne zwiększenie wydajności naszego standardowego oddychania, co sprawia, że tlen dostarczany jest do naszych komórek w zwiększonej ilości. Dzięki temu szybko podnosi się poziom saturacji. Z tego też powodu zabieg ten polecany jest osobom niedotlenionym, na przykład w wyniku zatrucia czadem, czy też skrajnej anemii. Dobre efekty uzyskuje się jednak również w przypadku osób, które borykają się z trudno gojącymi się ranami. Tlen znacznie stymuluje regenerację komórek, a także ich odnowę. Dodatkowo stymuluje regenerację martwiczych tkanek. Udowodniono, że zabiegi w komorach hiperbarycznych zmniejszają objawy chorób neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, czy też Parkinsona. Dobre efekty daje także w leczeniu uporczywych migren. Niestety, tak jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją również przeciwwskazania do zastosowania tej metody. Wśród przeciwwskazań wymienić można choroby układu oddechowego, czy krążenia, które utrudniają oddychanie.

Wiele osób może zastanawiać się nad kosztami takich zabiegów. Okazuje się, że nie są one tak kosztowne, jak mogłoby się nam wydawać. Wystarczy niewielka kwota, aby wykonać serię zabiegów, których efekty zauważymy już po pierwszym z nich. Warto także podkreślić, że w celu uzyskania zadowalających, trwałych rezultatów zabiegi powinny być wykonywane systematycznie.