Tworzenie biżuterii z pięknych kamieni

Jakiś czas temu zaczęłam sobie szukać jakiegoś ciekawego zajęcia, które pozwoliłoby mi wykorzystać wolny czas. Od zawsze interesowałam się rękodziełem, jednak wcześniej nie miałam na nie czasu ani odpowiednich materiałów. Postanowiłam więc wrócić do tego hobby, by nauczyć się czegoś ciekawego. Pomyślałam, że super byłoby stworzyć sobie jakieś dodatki, które przyciągałyby wzrok napotykanych osób.

Kamienie przeznaczone do biżuterii handmade

kamienie ozdobne do tworzenia biżuteriiNie spodziewałam się, że będę miała aż tak duży wybór prefabrykatów do tworzenia dodatków. Musiałam się więc zdecydować na to, z jakich materiałów chcę stworzyć swoją biżuterię. Mogą uwagę zwróciło kilka ciekawych rzeczy. Jedną z nich były kamienie ozdobne do tworzenia biżuterii. Takie dodatki bardzo mi się podobają, dlatego uznałam to za doskonały pomysł na początek swojej przygody z tworzeniem biżuterii. Musiałam się jednak dobrze zastanowić nad tym, jakie kamienie wybrać. Bardzo zależało mi na tym, by moje nowe dodatki jak najlepiej pasowały do stylizacji, jakie wybieram na co dzień. Najczęściej chodzę w dosyć prostych ubraniach o stonowanych barwach. Uznałam, że dobrym pomysłem będzie urozmaicenie takich strojów czymś, co od razu przyciąga wzrok. Wybrałam więc kamienie, których kolory są żywe i głębokie. Postawiłam na zieleń, niebieski oraz biały. Udało mi się wybrać kamienie, które doskonale do siebie pasują, tworząc estetyczną kompozycję. Postanowiłam sobie zrobić komplet biżuterii składający się z bransoletki, pierścionka oraz zawieszki. Wybrałam potrzebne akcesoria i zabrałam się do pracy. Robienie biżuterii nie zawsze jest proste, wymaga ono ogromnej precyzji. Jednak zastosowanie kamieni sprawia, że cały proces przebiegł dosyć sprawnie. Najważniejsze jest jednak to, że efekt końcowy mi się naprawdę podoba.

Od razu zakochałam się w tworzeniu dodatków. Postanowiłam więc zrobić sobie zapas kamieni, by móc z nich zrobić różnorodne elementy biżuterii. Kupiłam sobie sporo drobnych kamieni o nieregularnych kształtach, w wielu różnych kolorach. Do tego dopasowałam nieco większe kulki oraz inne kształty, które będą stanowiły urozmaicenie biżuterii. Lubię kontrastowe zestawienia, na przykład kamieni białych oraz czarnych albo beżowych oraz granatowych – wyglądają ono niezwykle elegancko.