Ubranka rozpinane dla dzieci

 

Ubieranie noworodka bywa czasem problematyczne dla świeżo upieczonych rodziców, ponieważ maluch nie jest przyzwyczajony do noszenia ubrań. Dlatego też warto wybierać dla noworodków jak najbardziej praktyczne ubranka.

W jakim rozmiarze kupić body?

body rozpinane 56Większość przyszłych mam już przed porodem przygotowuje się na narodziny swojego dziecka. W tym celu urządzają jego pokój i kompletują wyprawkę. Kupują łóżeczko z zabezpieczeniami, wózek głęboki, poście i kocyk, a także mnóstwo przyborów pomocnych w opiece nad dzieckiem. Jednak największy problem stwarza wybór odpowiednich ubranek, ponieważ nigdy nie wiadomo jak duże się urodzi dziecko. Dlatego też najlepiej wybierać dla niego odzież w przynajmniej dwóch najmniejszych rozmiarach. Idealne będzie body rozpinane 56, które pasuje na większość noworodków oraz w rozmiarze 62. Są to dwa najmniejsze rozmiary dla noworodków,  pominięciem czterdzieści cztery, który jest dedykowany wcześniakom. Żeby ustalić jaki rozmiar ubranka będzie najlepszy dla malucha, trzeba go zmierzyć od czubka główki do pośladków. Jeżeli jest mniejszy niż pięćdziesiąt pięć centymetrów, to idealne będą body pięćdziesiąt sześć, a jeżeli będzie większy niż pięćdziesiąt sześć centymetrów, to trzeba będzie kupić je w rozmiarze sześćdziesiąt dwa. Rozpinane modele są najlepsze dla noworodków, ponieważ nie trzeba ich zakładać przez główkę, czego większość maluchów nie lubi. Wystarczy je rozpiąć i położyć na nich dziecko, a następnie delikatnie wsadzić rączki do rękawów i zapiąć zatrzaski.

Z pewnością dla doświadczonego rodzica takie czynności są niemalże automatyczne, ale z czasem każdy nabierze wprawy, a tez dziecko się przyzwyczaja do codziennej czynności jaką jest ubieranie i rozbieranie. Niemniej jednak body zawsze warto mieć w zapasie dla malucha.