Ulubione kwiaty mojej mamy

Ogród często jest odbiciem usposobienia i upodobań właściciela. Zawsze będziemy czuć się dobrze, w takim zielonym zakątku , który zawiera jak najwięcej elementów będących urzeczywistnieniem naszych marzeń. Jedni wolą ogromną ilość kolorowych kwiatów rozmieszczoną bezładnie w przestrzeni przydomowej, a inni stonowane, jednolite barwy ułożone w ściśle uporządkowany sposób.

Białe byliny do ogrodu mamy

byliny kwitnące na biało wysokiej jakościJak wiadomo ogród tworzą rośliny i to od ich odpowiedniego doboru będzie zależał efekt końcowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie czystość, elegancję i konsekwencję kolorów jest zaplanowanie nasadzenia w białej tonacji. Moja mama Janina jest bardzo elegancka, ma piękny dom z  cudnym ogrodem. Bardzo lubi białe, delikatne kwiaty i krzewy. Dlatego kupiłam jej byliny kwitnące na biało wysokiej jakości. Rośliny o białych kwiatach rozświetlają szare zakątki ogrodu oraz tworzą niesamowite połączenia z ciemniejszymi elementami architektury. Przed domem mama ma krzaki pięknych białych róż, które kwitną kilka razy w roku. Mama była zachwycona prezentem. Kupiłam jej białe hortensje, białą lawendę i mieczyki. Najbardziej ucieszyła się z mało spotykanej białej lawendy. Białe byliny mama od razu posadziła w swoim ogrodzie. Oczywiście pomogłam jej w sadzeniu. Potem poczytałyśmy w internecie jak dbać i pielęgnować  nowe kwiaty. Uważam teraz, że najbardziej uniwersalna jest biel, rośliny kwitnące na biało pasują do każdego miejsca. Biel i zieleń to najbardziej naturalne zestawienie barw w ogrodzie. Białe kwiaty w ogrodzie dają wrażenie harmonii aranżacji, nie sprawiając jednocześnie wrażenia monotonii, dzięki różnym odcieniom i fakturom liści. Ogród mamy dzięki białym kwiatom, dużej zieleni jest wyjątkowy, harmonijny i elegancki. Poza tym ogród z rabatami w bieli jest niezwykle stylowy, stonowany i harmonijny,  sprzyja odpoczynkowi, relaksowi.

Wybór roślin kwitnących na biało jest bardzo duży. Znakomita większość gatunków ma odmiany o białych kwiatach. Białe róże, tulipany, mieczyki, dalie, kosmosy, floksy, lilaki , piwonie, azalie, rododendrony i wiele innych goszczą w wielu ogrodach. W ogrodzie mojej mamy dominują właśnie takie białe i piękne kwiaty. Dlatego moim zdaniem jej ogród jest niepowtarzalny i piękny.