Weekend w Barcelonie

Weekendowe wypady do polskich, ale także innych europejskich miast to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. W krótkim czasie i za stosunkowo niewielkie pieniądze można zobaczyć mnóstwo interesujących miejsc. I z pewnością nie będzie czasu na nudę.

Łatwy dojazd z lotniska pod Barceloną

jak dojechać z girony do barcelonyLiczba lotniczych połączeń i łatwość rezerwacji noclegów sprawia, że wyjazd na kilka dni do wielu miast Starego Kontynentu to w zasadzie żaden problem. Wystarczy kilka chwil przed monitorem lub smartfonem, aby dokonać rezerwacji. Oczywiście to nie kończy kwestii wyjazdu. Do załatwienia jest wiele innych rzeczy, bez których może się pojawić problem albo problemy podczas pobytu. Na przykład Barcelona, czyli dość popularna, ale jednak nie należąca do tych najbardziej popularnych miejscowości turystycznych. Bez większych problemów znajdziemy loty do stolicy Katalonii. Podobnie rzecz się ma z noclegami. Jest wiele obiektów, które można wykorzystać jako swoją bazę wypadową do wielu miejscowych atrakcji turystycznych. Weekendowy albo każdy kilkudniowy wyjazd nie wymaga dużego pakowania. I dobrze, w końcu łatwiej mija podróżowanie z mniejszym bagażem. Po dotarciu na lotnisko Girona pod Barceloną szybciej można ruszyć w kierunku miasta. Nie ma kłopotu z tym, jak dojechać z girony do barcelony. Można na przykład spróbować pociągu, najpowszechniejszego środka transportu, czyli autobusu albo taksówki. Jest okazja kupić bilet jednorazowy albo z możliwością trasy powrotnej. Dojazd do centrum Barcelony oraz innych punktów to bardzo komfortowe wyjście, niezależnie od miejsca, w którym wykupiło się nocleg.

Potem pozostaje już zwiedzanie i korzystanie z uroków Barcelony. A z pewnością jest co robić. Mnóstwo zabytków, spacer po La Rambli czy muzeum FC Barcelony. To wszystko i dużo więcej powinno się znaleźć w programie pobytu. Jeśli czegoś nie uda się zobaczyć, zawsze będzie można wrócić. Jak widać, łatwo jest zorganizować wyjazd.