Wiosenna zabawa na powietrzu

Nadchodząca wiosna zwiastuje nam wyjście z domu. Dzieci nie mogą doczekać się pierwszych promieni słonecznych i pozwoleń od rodziców, aby mogły iść pobiegać z przyjaciółmi i zagrać w nowe, ciekawe gry. W końcu na świeżym powietrzu jest najwięcej przestrzeni na zabawę.

Granie na świeżym powietrzu najlepsze na wiosnę

gry na świeżym powietrzuPora wyjść na dwór, aby dotlenić się po miesiącach jesieni i zimy, w trakcie których czas spędzaliśmy w domu. W prawdzie zimowe powietrze jest orzeźwiające, ale nikt nie zaprzeczy, że czekaliśmy długo na wiosnę. Można wyjść na spacer, a dzieci pójdą grać w gry na świeżym powietrzu. Możliwości jest wiele, a do niektórych będą mogli dołączyć się i dorośli oraz starsza młodzież, która nie wstydzi się zabawy z młodszym rodzeństwem. Co można robić na podwórku? Nie potrzeba wielu rzeczy. Wręcz do wielu zabawa wystarczy znaleźć kilka chętnych do gry osób. Aby rozruszać się po zimie najlepiej zagrać w berka, którego mamy kilka odmian albo w babę jagę testując swoje umiejętności stania w bezruchu. Dziewczynki mogą wyciągnąć skakanki i gumę do skakania, a chłopcy piłkę do gry w nogę, siatkówki czy kosza. A kalambury na dworze będą o wiele ciekawsze niż w zaciszu domowym, gdyż dadzą nam dodatkowe pole do popisu. Oczywiście, jeżeli ktoś nie lubi aż tyle biegać można stworzyć samemu lub kupić latawiec i skorzystać z wiosennego wiatru podziwiając jak się unosi coraz wyżej. Tutaj na pewno zainteresują się dorośli i starsza młodzież. A ty jaką grę wybierzesz tej wiosny? 

Na wiosnę polecane jest wychodzenie z domu, aby zaczerpnąć świeżego wiosennego powietrza. Po zimie również należy rozruszać się ze względów zdrowotnych. I kto nie cieszy się na wiosnę? I wcale nie jest tu mowa jedynie o dzieciach. Dorośli również mogą się wyszaleć niezależnie od wieku.