Wstawienie wewnętrznych drzwi w mieszkaniu babci

 

Moja babcia mimo dość podeszłego wieku miała sporo energii i mi tym bardzo imponowała. Najbardziej zaskoczyła mnie, kiedy poprosiła o remont w mieszkaniu. Nie był to jednak zwykły remont. Babcia chciała podzielić duży salon i zrobić w mieszkaniu sypialnię. 

Sypialnia z porządnymi drzwiami wewnętrznymi

vox drzwi wewnętrzneBabcia miała w mieszkaniu tylko jeden pokój, który był bardzo duży i pomysł ten był w mojej ocenie doskonały. Znałem się na remontach i mogłem zająć tym bez problemu. Początkowo babcia nie chciała żadnych drzwi do sypialni, bo jak twierdziła, chciała mieć wszystko na oku. W końcu była przyzwyczajona do jednego, otwartego pomieszczenia. Drzwi wewnętrzne jednak dawały ogromny komfort i uświadomiłem do babci namawiając ją na to rozwiązanie. Babcia przyznała mi rację. Wiedziałem co wybrać, ponieważ znałem dobrą i sprawdzoną markę Vox drzwi wewnętrzne od tego producenta były dostępne we wszystkich rozmiarach i swobodnie mogłem wymierzyć odpowiednią szerokość, żeby zrobić wejście do sypialni i dopasować wszystko do całości. Kiedy jechałem już kupić drzwi, to zabrałem babcię ze sobą, ponieważ chciałem, żeby samodzielnie dokonała wyboru. Ja jej polecałem porządne drzwi wewnętrzne, które były dostępne w sprzedaży. Babcia wybrała drzwi, które wizualnie jej się najbardziej podobały a ja dbałem o to, żeby wybrała najlepszą jakość. Kiedy wróciliśmy do mieszkania, to od razu zabrałem się za montaż drzwi do sypialni, gdyż był to ostatni etap moich prac remontowych u babci.

Mieszkanie zmieniło się diametralnie. Salon był o wiele mniejszy, ale babcia w końcu miała swoją sypialnię, gdzie mogła czuć się swobodnie. Nie musiała ścielić łóżka codziennie rano, wystarczyło, że zamknęła drzwi i ten, kto ją odwiedzał nie widział bałaganu w sypialni.