Wybieramy niedrogi kolagen morski

Występujący w organizmie kolagen wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zarówno układu krwionośnego, układu trawiennego, przebieg procesów metabolicznych, a także na kondycję stawów. W tym ostatnim kontekście powoduje nawilżenie stawów, co wpływa na opóźnienie procesu ich degeneracji, a także zapobiega sztywnieniu ścięgien i wiązadeł. Jest to istotna funkcja, ponieważ powoduje niwelowanie ryzyka powstawania obrzęków. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat oraz jaki kolagen wybrać na stawy.

Efekty stosowania kolagenu morskiego

niedrogi kolagen morski na stawyChociaż niektóre produkty spożywcze, jak na przykład żelatyna spożywcza, galaretki czy podroby zawierają kolagen i są polecane osobom chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, to jednak nie powinny być spożywane w nadmiarze. Należy ograniczyć przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego posiadające znaczną zawartość tłuszczu, co powoduje zwiększenie poziomu cholesterolu we krwi i negatywnie wpływa na układ krążenia. Bardzo dobrym sposobem na zwiększenie poziomu kolagenu we krwi jest stosowanie suplementów diety, które są łatwo dostępne w aptekach. Warto wybrać niedrogi kolagen morski na stawy. Istotna jest wiedza odnośnie tego, iż można wyróżnić dwa rodzaje kolagenu. Typ pierwszy charakteryzuje się zawartością aż 90% białek kolagenowych, w związku z czym jest on bardziej wartościowy dla organizmu. Jest on składnikiem budulcowym skóry i wiązadeł, a także nadaje wytrzymałość tkance łącznej. Kolagen typu drugiego odpowiada za elastyczność ścięgien, a także wpływa na jakość ich struktury. Jest on doskonały dla tych osób, które mają problemy ze stawami albo chciałyby zwiększyć ich poziom ruchomości. Do wyboru są różne preparaty, na przykład przygotowane z myślą o osobach, które są narażone na obciążenia stawów, kolagen poprawiający kondycję włosów i paznokci czy witaminowe preparaty z kolagenem, które powodują wsparcie funkcjonowania całego organizmu.

Prawidłowe przyjmowanie kolagenu rzadko powoduje powstawanie skutków niepożądanych. Większość skutków ubocznych, jak na przykład nadwrażliwość na niektóre składniki, ogólne osłabienie, bóle mięśni i inne, bywa spowodowanych nieprzestrzeganiem zaleceń dotyczących dawkowania. Warto zadbać o prawidłową suplementację kolagenu, ponieważ jego naturalna produkcja w organizmie z wiekiem się zmniejsza, przez co są dostrzegalne coraz bardziej widoczne efekty jego braku.