Wybór siodeł ogólnoużytkowych

Siodło do ogólnego użytku powinno być jak najbardziej uniwersalne. Chodzi o to, aby łączyło komfort użytkownika oraz konia, a także wytrzymałość. Zakup takiego siodła to często decyzja na całe życie. Oczywiście jeśli zainwestujemy w dobre siodło, które nie będzie się rozpadać po dziesięciu latach użytkowania. Jednak nietrudno jest dokonać dobrego zakupu.

Siodło do ogólnego użytku

siodło ogólnoużytkoweW przypadku siodła po pierwsze powinniśmy zwracać uwagę na to, jak jest ono mocowane do grzbietu konia. Dzięki temu nasz zwierzak będzie się czuł również komfortowo. Siodło ogólnoużytkowe powinno mieć co najmniej dwa łączenia. Dzięki temu będzie również dla nas stabilne. Ważne, aby było ono szerokie, wykonane z naturalnej skóry. Powinno mieć mocny stelaż. Nawet jeśli będziemy używać siodła do pracy, nie będzie się ono niszczyło. W przypadku siodeł ogólnoużytkowych nie zwracałbym uwagi na elementy dekoracyjne. Aby siodło ozdobić wystarczy scyzoryk lub impregnat do skóry, natomiast nie zapłacimy za zbędne dekoracje. Możemy oszczędzić na tym nawet dwieście złotych. Siodło powinno być twarde, aby w przyszłości dobrze dopasowało się do jeźdźca. Zawsze powtarzam, że siodło, tak jak buty, dopasowuje się dopiero w trakcie użytkowania. W przypadku siodeł ogólnoużytkowych, potrzeba co najmniej dwóch miesięcy, aby czuć, że każdy element naszego siodła jest idealny.

Siodła tego typu nie powinny stanowić elementu dekoracyjnego. Są one potrzebne do jazd rekreacyjnych, a także wtedy, kiedy koń jest jeszcze młody i nie wiemy dokładnie, jak się zachowa w niektórych sytuacjach. Na tym siodle nie oszczędzajmy. Dzięki temu nie będziemy musieli w przyszłości już nigdy wydawać pieniędzy na siodło, gdyż nasze będzie cały czas w bardzo dobrym stanie. Każdy jeździec to przyzna.