Wynajem solidnych szalunków do prac ziemnych

 

Kupno nowego, nieużywanego szalunku od producenta, wiąże się z niemałymi kosztami. To inwestycja, która musiałaby się zwrócić w dłuższej perspektywie czasu. Na szczęście istnieją firmy zajmujące się profesjonalnym wynajmem szalunków służących do różnego rodzaju wykopów i prac ziemnych. Lepiej wynająć taki szalunek w renomowanej firmie, która ręczy za jego dobry stan techniczny, niż kupować używany.

Szalunki w dobrym stanie na wynajem

wynajem szalunkówSzalunki, które pomagają stabilizować grunt podczas wykopów i różnego rodzaju prac ziemnych, wykonane są z wyjątkowo trwałego aluminium o specjalnym wzmocnieniu. Występują w różnych opcjach. Jako podstawowe wymienia się szalunki aluminiowe z rurami i śrubami rozporowymi. Nadają się do ręcznego montażu. Szalunki typu boks, poszerzają się po bokach, dostosowując do wymiarów wykopu. W zależności od rodzaju prac ziemnych, wynajem szalunków warto skonsultować z firmą, świadczącą takie usługi. Tu otrzymamy poradę i dobierzemy odpowiedni rodzaj szalunku. Możemy dobrać kilka szalunków, w zależności od długości i głębokości wykopu. Taka niezwykle trwała, aluminiowa konstrukcja zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo robotnikom oraz maszynom. Szalunki stosowane do wykopów i prac ziemnych, różnią się od szalunków naziemnych, wykorzystywanych przy stawianiu ścian. Ten drugi rodzaj szalunków składa się z kołków wyjątkowej trwałości i deskowania. W obu przypadkach, szalunek należy dostosować do charakteru prowadzonych prac.

Oferta szalunków na wynajem skierowana jest do wszystkich, którzy nie posiadają własnego szalunku a chcą znacząco obniżyć koszty. Zakup nowych systemów szalunkowych zwróci się dopiero po dłuższym czasie albo i nie. Dbając o finanse i rozwój firmy warto skorzystać z niedrogich a profesjonalnych szalunków na wynajem.