Wyprawy rowerowe po Europie od zaplecza

Jeśli chcesz zwiedzić Europę możesz wybrać wiele rodzajów transportu. Do dyspozycji są samochody, busy, pociągi, samoloty i rower. Tak, z tym ostatnim nie żartuję. Są grupy rowerowe, które organizują takie rajdy dla prawdziwych pasjonatów kolarstwa. Jak wygląda taka wyprawa i co jest zorganizowane? Nie tylko trasa się liczy, lecz również przystanki na niej i atrakcje, które możesz zobaczyć. Potrzebne są także przestoje kilkudniowe dla regeneracji mięśni, a także po to, by móc pozwiedzać.

Jak wygląda zorganizowany rajd rowerowy po Europie?

zorganizowane wyprawy rowerowe po europieUczestnicy rajdu spotykają się na wyznaczonym miejscu o określonej porze. Rajd rozpoczyna się od sprawdzenia stanu rowerów oraz potrzebnego wyposażenia. Wszystko musi być zgodne z regulaminem, a kolarz powinien mieć takie rzeczy, jak podręczna pompka rowerowa, zapas opon oraz spinki do łańcucha. Także podręczna apteczka jest niesamowicie ważna. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Zorganizowane wyprawy rowerowe po Europie mają ściśle zaplanowaną trasę, a także noclegi na niej. Planuje się zazwyczaj trzy scenariusze – optymistyczny, czyli hotel dalej, niż odcinek do przejechania, realistyczny, czyli zgodny z pierwszym planem i pesymistyczny na krótszym odcinku (np. jeśli któryś rower będzie trzeba naprawić w trasie). Dzięki temu kolarze zawsze mają gdzie spędzić noc. Jadąc szykiem organizatorzy jadą z przodu oraz po bokach kolumny rowerowej, aby sygnalizować innym uczestnikom ruchu drogowego, że są na jezdni. Rowerzyści mają zapewnione kilkudniowe odpoczynki w niektórych miejscach, ponieważ mięśnie wymagają regeneracji. Jeździ się w grupach od siedmiu do dwunastu osób. Jest to niesamowita przygoda, którą pamięta się do końca życia. Zwłaszcza satysfakcję, że przejechało się tyle kilometrów rowerem i dojechało do celu.

Aby zdecydować się na taką wyprawę należy posiadać dobrą kondycję. Na początku potrenuj przez rok jazdę na rowerze na długich dystansach, aby dobrze wspominać ten wyjazd. Dla doświadczonych kolarzy jest to prawdziwa frajda. Zwłaszcza, że jedzie się w towarzystwie osób o takiej samej pasji. Nie możesz zapomnieć o obowiązkowym wyposażeniu. Zapewne dostaniesz wiadomość od organizatora, co musisz zabrać aby móc bezpiecznie dojechać do celu. Będzie to dokładny spis przedmiotów.