Zabezpieczenie domu przed wilgocią

Każdy budowlaniec i architekt wie, jak ważną funkcje w budynkach pełnią izolację. Wyróżnić można izolację pionową, czyli wszelkie rury, np. rynny biegnące wzdłuż elewacji. Jednak różne rozwiązania przeciwwodne dostosowane są do odpowiednich typów i funkcji budynków mieszkalnych albo użytkowych. Zabezpieczenie domu przed zalewaniem wodą i wilgocią to podstawowa rola izolacji pionowych.

Odpowiednie izolacje ścian i fundamentów

przeciwwodna izolacja pionowaStyropian służy za izolacje ścian oraz fundamentów w nowo powstających budynkach a także w czasie remontów starej zabudowy. Izolacja pionowa obok poziomej pełni równoważna funkcje zabezpieczającą przed podmywaniem fundamentów i ścian. Dom oraz każdy inny typ budynku wymaga spełnienia norm izolacyjności wilgociowej. Niesprawna izolacja pionowa może doprowadzić w dłuższym czasie do wad konstrukcyjnych budynków. Dlatego już na etapie projektowania domu i wykonywania fundamentów należy uwzględnić technologię izolacji przeciwwodnej. Każda przeciwwodna izolacja pionowa ma służyć lepszemu zabezpieczeniu ścian przed wilgocią. Warto wspomnieć, ze wody opadowe to zarówno deszcze i śnieg topniejący. O każdej porze roku domy narażone są na wilgoć i podmywanie fundamentów. Sprawna izolacja poprowadzona w pionie oraz w poziomie skuteczni niweluje ryzyko powstawania zacieków na ścianach, przeciekania fundamentów, a co za tym idzie bez izolacji pionowej może dojść do zachwiania stabilności budynku. Studzienki odpływowe są tak samo ważne jak pionowe warstwy izolacji ścian i murów: styropian izolujący w pionie, rynny, studzienki odpływowe, rury spustowe. Elementy kanalizacji deszczowej to podstawa każdego domu oraz budynków o innych funkcjach usługowych.

Izolacyjność domu sprawia, ze budynek mieszkalny przez dłuższy czas nie wymaga remontu. Dlatego warto zainwestować w nowoczesna i przepustową izolacje przeciwwodną. Kanalizacja deszczowa to jeszcze nie wszystko. Odpływ wody z terenu działki też jest ważny. Izolacja fundamentów, strychów, ścian na różnych kondygnacjach zapobiega zalewaniu wnętrza i powstawaniu wykwitów wilgoci. Pionowe elementy izolacyjne ochronią pomyślnie wnętrze domu przed utratą ciepła. Zwłaszcza w czasach, gdy trzeba oszczędzać na ogrzewaniu, to właśnie izolacja pionowa ma kluczowe znaczenie.