Zakup taniej kasy

 

Wbrew pozorom, korzystanie z kasy fiskalnej wcale trudne nie jest, tym bardziej, że każdą kasę obsługuje się tak samo. Zatem znając obsługę jednej kasy, bez problemu sobie poradzimy z innymi modelami. Nie mniej jednak wybór najlepszej kasy do firmy już taki prosty nie jest, ponieważ mają odmienne parametry techniczne, mające znaczący wpływ na sposób pracy.

Ile kosztują najtańsze urządzenia fiskalne?

tanie kasy fiskalne onlineZakup kasy czy drukarki fiskalnej jest na pewno sporym wydatkiem, choć trzeba pamiętać, że jednorazowym. Każda kasa służy w działalności przeważnie przez przynajmniej kilkanaście lat i to najczęściej bez żadnej usterki. Prawdopodobnie jest to wynik regularnych przeglądów technicznych, które muszą być przeprowadzane przynajmniej raz na cztery lata. Każda taka wizyta serwisanta jest odnotowywana w książeczce serwisowej urządzenia, gdyż w razie kontroli, stanowi potwierdzenie stanu technicznego urządzenia. Jeżeli zdecydujemy sie na tanie kasy fiskalne online, to ich ceny zaczynają się już od niecałych dziewięciuset złotych. Nie jest to dużo, w porównaniu z modelami z najwyższej półki, ale trzeba mieć na uwadze, że najczęściej takie kasy mają niewielką pojemność bazy danych oraz jedynie podstawowe funkcje. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na rodzaj, ponieważ tylko nieliczna grupa urządzeń posiada wbudowany modem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Warto zaznaczyć, że taką kasę nie muszą posiadać wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalności handlową lub usługową, a jedynie wybrana ich grupa, którą definiuje Urząd Skarbowy i ustawodawca. Obecnie kasę fiskalną online muszą posiadać przedsiębiorcy prowadzący restauracje, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne czy biura rachunkowe. Jednakże ta lista jest stale otwarta i co roku są do niej dopisywane nowe branże.

Ceny urządzeń fiskalnych są dziś dość mocno zróżnicowane, ale trzeba pamiętać, że nie każdy sprzęt sprawdzi się konkretnej firmie. Za najtańszą kasę trzeba zapłacić od dziewięciuset do tysiąca pięciuset złotych, ale może też uzyskać dofinansowanie. Każdy przedsiębiorca, który kupuje pierwszą kasę w firmie, może się ubiegać o uzyskanie dofinansowania w wysokości siedmiuset złotych. Może nie jest to zbyt dużo, ale za to, ale można je odczuć.