Zakupienie programu do wystawiania faktur

 

W firmie początkowo nie było żadnych udogodnień i wszystko było wykonywane w dokumentach tekstowych. Im bardziej firma się rozrastała, to wiedziałem, że będę musiał zainwestować w profesjonalne oprogramowanie dla księgowej, żeby mogła wystawiać faktury. Obecnie robiła to ręcznie i zajmowało jej to dużo czasu, bo faktur było dużo każdego dnia.

Przeszkolenie księgowej z programu do wystawiania faktur

program do wystawiania fakturW połowie października zacząłem rozglądać się za programem dla księgowej. Była to starsza kobieta i wiedziałem, że będę musiał ją przeszkolić. Dlatego potrzebny był mi jakiś prosty w obsłudze program do wystawiania faktur, żeby księgowej było łatwo. W internecie postanowiłam przejrzeć wszelkie oferty firm, które sprzedawały programy do wystawiania faktur. Jedna oferta szczególnie mnie zainteresowała, ponieważ program był prosty i nie posiadał zbędnych funkcji. Zainstalowałem sobie wersję demonstracyjną, która dostępna była za darmo i postanowiłem sprawdzić ten program. Był tak łatwy w obsłudze, że ja, jako człowiek, który nigdy nie wystawiał faktur, poradziłem sobie bez problemu. Zdecydowałem się kupić ten program i zrobiłem to od razu. Otrzymałem plik instalacyjny i byłem szczęśliwym posiadaczem programu do wystawiania faktur. Następnego dnia zainstalowałem ten program w komputerze księgowej i postanowiłem ją wdrożyć w jego obsługę. Szkolenie trwało godzinę i księgowa w tym czasie opanowała perfekcyjnie ten program. Wystawianie faktur szło o wiele sprawniej i dzięki temu w firmie nie było zaległości z innymi sprawami. Księgowa była zachwycona i dziękowała mi za ten program, który w znacznym stopniu ułatwił jej pracę. W przyszłości planowałem jeszcze kupić oprogramowanie dla działu handlowego i magazynu, ale miałem na to jeszcze czas, ponieważ praca tam szła dość sprawnie. Księgowość była dla mnie najważniejsza a klienci musieli od ręki dostawać faktury do opłacenia.

Po roku już w każdym dziale było odpowiednie oprogramowanie, co zdecydowanie ułatwiło wszystkim pracę. Wszystkie działy były ze sobą zintegrowane, ponieważ zainwestowałem w program, z którego korzystały wszystkie działy. To była dość droga inwestycja, która jednak w niedługim czasie mi się zwróciła. Moja firma działała w końcu jak należy i byłem zadowolony.