Zalety wielorazowych wkładów do pieluszek

Jeszcze zanim urodziło się moje dziecko zdecydowałam, że będę korzystać z pieluszek wielorazowych. Było to rozwiązanie tanie i ekonomiczne, a przy tym wygodne dla mnie i dla dziecka. Okazało się jednak, że jeśli chodzi o pieluszki wielorazowe mam bardzo duży wybór także jeśli chodzi o wkłady do nich. Ostatecznie, zdecydowałam się na wybór wkładów wielorazowych.

Poszukiwania wkładów wielorazowych do pieluch

wkłady wielorazowe do pieluchOstatnio moja przyjaciółka, której już niedługo miało urodzić się dziecko, poprosiła mnie, żebym pomogła jej wybrać takie wkłady, ponieważ też chciała korzystać z takich pieluszek przy swoim dziecku. Udałam się z nią do sklepu i poleciłam jej wkłady wielorazowe do pieluch, z których sama korzystam i jestem bardzo zadowolona. Powiedziałam jej, że są one bardzo chłonne i przede wszystkim nie przepuszczają płynów ustrojowych poza pieluszkę. Dzięki temu dziecko zawsze ma sucho i nie ma uczucia „leżenia na mokrym”. Przyczynia się to również do zachowania większej higieny i mniejszej ilości infekcji dróg moczowych u niemowląt. Wkłady które jej polecałam były wykonane z tkaniny bambusowej, która była hipoalergiczna, a do tego miła i delikatna w dotyku Mogłam jej zagwarantować, że nie powoduje ona podrażnień nawet u dzieci z bardzo wrażliwą skórą. Przyjaciółka od razu zdecydowała się je zakupić, ponieważ były dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie. 

Wkrótce po porodzie zadzwoniła do mnie i bardzo podziękowała za pomoc przy wyborze tych wysokojakościowych wkładów wielorazowych. Powiedziała, że są one bardzo higieniczne ponieważ można je prać nawet w bardzo wysokich temperaturach i w ogóle się nie niszczą. A co najważniejsze nie pozostają na nich ślady po fekaliach dziecka. Dzięki temu z jednego wkładu można korzystać nawet przez długi czas.