Zdrowe masło z orzechów

Jeżeli chcemy się zdrowo odżywiać, to przede wszystkim, nasza dieta powinna być urozmaicona. Powinny się w niej znaleźć świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, ryby, chude mięso czy też orzechy, które stanowią świetną przekąskę.

Co zrobić z orzechów nerkowca?

masło z nerkowców sklepDla wielu osób, orzechy wciąż stanowią tylko bakalie, które są używane raz na czas do ciast. To duży błąd, gdyż są one bardzo wartościowym produktem, który dla naszego organizmu jest niebywałą bombą witaminową. Przede wszystkim, orzechy zawierają mnóstwo witamin i minerałów, a także cenne dla naszego zdrowia kwasy. Na rynku najczęściej można znaleźć orzeszki arachidowe, orzechy laskowe, nerkowca czy też włoskie, z których przeważnie są robione przeróżne smarowidła. Obecnie bardzo popularne są masła orzechowe, które stanowią sporą konkurencję dla często spotykanych w sklepach kremów czekoladowych. Dając dziecku taki krem, możemy być pewni, że otrzyma sporą dawkę cukru. Żeby tego uniknąć, warto dawać dzieciom masło z nerkowców sklep online będzie najlepszym miejscem, ponieważ znajdziemy tam ceny niższe nawet o dwadzieścia pięć procent od tych oferowanych w sklepach stacjonarnych. Dobrej jakości masło, będzie zawierać tyko orzechy, które ewentualnie mogą być lekko podprażone, aby wydobyć z nich głębię smaku i aromatu. Równie dobrze takie masło można samodzielnie przygotować w domu, gdyż do tego jest potrzebny tylko blender. Co prawda wymaga to nieco cierpliwości, ponieważ masę orzechową trzeba kilkukrotnie zmiksować.

Gotowe masło orzechowe ma płynną formę i należy pamiętać, że proces rozwarstwiania masy od oleju jest naturalnym zjawiskiem. Jedynie przed spożyciem należy dokładnie wymieszać dwie warstwy. Pasta z nerkowców jest lekko słodka, zatem na pewno przypadnie do gustu dzieciom.