Zraszacz do nawadniania trawnika

 

Mieszkając w domu jednorodzinnym, zazwyczaj wokół swojego domu mamy trawnik. Jeśli o niego nie zadbamy, to nasza posiadłość nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. Dlatego musimy ją regularnie kosić i dbać o to, aby przez cały czas od wiosny, aż do późnej jesieni była koloru zielonego. Wyschnięta trawa nie wygląda zbyt dobrze.

Profesjonalny zraszacz do ogrodu

profesjonalne zraszacze ogrodoweCzęsto zdarza się tak, że klimat nas nie rozpieszcza. Jeśli ciągle nie pada, to przez kilka tygodni nie spadnie ani jedna kropla deszcze, przez co nasz trawnik wysycha i nabiera koloru żółtego, a soczysta zieleń trawnika odchodzi w zapomnienie. Rozwiązaniem tego problemu są profesjonalne zraszacze ogrodowe, dzięki którym możemy nawadniać swój trawnik, tak aby zachował swoją barwę. Działanie takiego zraszacza jest takie same, jak zraszaczy na polach golfowych. Po podłączeniu wody do sieci zraszaczy rozpylają one wodę wokół siebie w promieniu kilku metrów. Na trawniku o wielkości dziesięciu arów wystarczy zaledwie kilka takich zraszaczy, aby utrzymać trawnik w dobrym stanie. Zraszacze nie zużywają dużo wody, więc nie musimy się bać o kosmiczne rachunki za wodę, zwłaszcza że zraszaczy nie musimy używać cały czas, wystarczy że będziemy to robić w okresach suszy. Taki zraszacz ma więcej zastosowań, niż tylko podlewanie trawnika, możemy z niego korzystać do podlewania ogródków warzywnych. Zraszacz wykonany jest w całości z tworzyw sztucznych, dzięki temu jest odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Zraszacze tego typu nie są drogie. Za jedną sztukę zapłacimy od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych. Nie jest to wysoka cena jak za zadbany trawnik. Zakupu takich zraszaczy możemy dokonać w stacjonarnych sklepach ogrodniczych lub zamówić ze sklepu internetowego.