Budowa domku na narzędzia

 

Niemal każdy działkowicz lud posiadacz przydomowego ogródka ma lub chciałby mieć mały domek na narzędzia. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką ogródka dopiero od roku i dlatego marzę o niewielkiej szopce, w której pomieszczę takie sprzęty jak: grabie, łopaty, ryle, kosiarkę. Już w tym roku mam nadzieję sfinalizować moje plany i zainwestować w szopkę marzeń. Jaka powinna być? Nad czym powinnam się zastanowić zanim powstanie? Na te i inne pytania spróbuję odpowiedzieć w swoim dzisiejszym wpisie. 

Wymarzony domek na narzędzia ogrodnicze

domki na narzędzia ogrodniczeJuż od roku wiem, gdzie stanie mój wymarzony domek. Znalazłam dla niego miejsce w jednym z rogów mojego ogródka, w którym do tej pory nie posadziłam żadnych kwiatów. Zdecydowałam się na zakup domku. Póki co jestem na etapie konsultacji z projektantem. Zarys już jest! Domek będzie drewniany, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie trzydzieści metrów kwadratowych. Będzie oczywiście składał się tylko z jednego pomieszczenia. Duże okna znajdą się na dwóch ścianach. Dach nie będzie piękny! Chcę, aby znajdowała się na nim mała szklarnia. Specjalna drabinka przymocowana do elewacji domku pozwoli mi w szybki sposób dostać się na górę, aby móc pielęgnować egzotyczne gatunki roślin. Wielu producentów reklamujących się na polskim rynku ma w swojej ofercie domki na narzędzia ogrodnicze. Nie każdy jednak dostosowuje się do wszelkich wymagań klienta. Ja chcę, aby mój domek był nie tylko użyteczny, ale także piękny. Moje pomysły muszą zostać uwzględnione przez projektanta domku. Jeśli tak nie będzie, nie będę w pełni usatysfakcjonowana. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby domek był wykonany z wysokiej jakości drewna i to w różnych jego odcieniach. Chcę, aby był jak najbardziej naturalny. Zależy mi na tym, aby bardzo dobrze było widać słoje drewna. Okna nie mogą być oczywiście plastikowe. Będą okrągłe, dzięki czeku domek będzie sprawiał wrażenie chatki hobbita. Oczywiście największą atrakcją ma być jednak dach, na którym będzie znajdowała się wspomniana już przeze mnie szklarnia.

Każdy komu zależy na domku na narzędzia może dążyć do tego, aby był on nie tylko praktyczny, ale także piękny. Taka ogrodowa konstrukcja powinna moim zdaniem nie tylko zajmować miejsce, ale także przyciągać wzrok. Warto dokładnie przemyśleć, gdzie ma znajdować się domek naszych marzeń i jak ma on wyglądać. Współcześni projektanci, architekci oraz budowniczy są w stanie spełnić życzenia nawet najbardziej wybrednych i wymagających klientów.