Wesele tematyczne – hit?

Wesele to najważniejszy dzień w życiu. Nic dziwnego, ze każdy chce aby był najpiękniejszy i wyjątkowy. Wiele par, aby wyróżnić się na tle innych i sprawić, aby wesele było w ich stylu, decyduje się na wesele tematyczne. Na czym ono polega i jak je zorganizować?

Tematyczny wystrój sali weselnej

sala weselna pod toruniemJeśli zaczynamy szykować wesele i marzy nam się impreza tematyczna, najpierw musimy zadbać o odpowiednią salę – ponieważ tutaj wystrój jest najważniejszy. Oczywiście skupiając się na tematyce wesela nie można także pominąć spraw organizacyjnych. Oczywiście kluczowa jest lokalizacja. Przy ślubie pod Toruniem będzie potrzebna będzie sala weselna pod Toruniem. Jednak przejedzmy do dekoracji Sali oraz tematu. Powinien być on związany z tym, co łączy Młodą Parę. Dość popularne są podróże. Wtedy stoliki mogą nazywać się jak poszczególne kraje, układ stół ów zaś może być mapą. Dekoracja mi mogą być globusy  stare walizki i drogowskazy. Innym pomysłem jest stworzenie wesela w klimacie ulubionego książkowego lub filmowego świata. Wspaniale wyglądają wesela w klimacie Harrego Pottera. Wymagają trochę pracy ale efekt jest bezcenny. Możemy udekorować salę herbami poszczególnych domów, a stoły nazwać od miejsc z sagi. Dekoracją niech będą stare książki, magiczne wazy, naczynia stylizowane na np. kociołki. Jednak taki wystrój zdecydowanie wymaga, aby młodzi mieli dużo wyobraźni oraz zdolności do dekoracji. A co z fanami filmu? Tutaj najczęściej wybiera się Star Wars. Oczywiście w czasie wjazdu tortu na salę rozbrzmiewa marsz z początku filmu, dekoracjami są miecze świetlne oraz elementy związane z kosmosem. Można również pokusić się o stylizowaną sesję zdjęciową a jej efekty wywiesić na ścianach. A co z tymi,  którzy marzą o konkretnej epoce? Nic trudnego! Przy temacie średniowiecza warto np. postawić na wesele w Sali stylizowanej na zamkową, drewniane stoły, wiejski stół. Marzą się nam szalone lata 20. I Wielki Gatsby? Szukajmy Sali glamour lub umiejscowionej w dworku, do ślubu pojedźmy stylizowanym autem. Bez problemu znajdziemy suknię ślubną w klimacie epoki, nie będzie brakowało także ozdób. Niech nasz zespół gra jazzowe szlagiery. Możemy nawet poprosić gości aby ubrali się w stroje stylizowane na uwielbiany klimat!

 Oczywiście tematów jest tyle, ile młodych par i ich pomysłów. Za pomocą dekoracji możemy przenieść naszych gości pomiędzy gwiazdy, w średniowiecze czy do ukochanej książki. Tematyczne wesele czasami może być trudne do zrealizowania i wymaga dużego wkładu pracy – jednak pozwala zaprosić weselników do świata, który jest bliski młodym.