Bursztynowe wakacje w Jantarze

Jeśli zastanawiacie się nad urlopem nad morzem, a wyjeżdżacie razem z dziećmi, może warto zajrzeć do Jantaru. Ta miejscowość położona na Mierzei Wiślanej kojarzona jest głównie z bursztynem, ale coś dla siebie znajdą tam amatorzy kąpieli – wodnych i słonecznych, a także pasjonaci historii, którzy będą mieli co zwiedzać w okolicach miejscowości. Oczywiście także dzieci nie będą się nudzić. Dla nich znajdzie się wiele ofert.

Wakacje w domku letniskowym dobrym pomysłem

domki letniskowe nad morzem jantarJantar jest ciekawym celem wakacyjnego wyjazdu z kilku powodów. Oprócz tego, że – jak to nad morzem – można skorzystać z uroków słońca i plaży, to jest też wiele innych ciekawych aktywności, które warto podjąć. Zacznijmy jednak od bazy noclegowej. W przypadku wyjazdu rodzinnego z pewnością najwygodniejsze będą domki letniskowe nad morzem jantar ma tutaj wiele do zaoferowania. Miejsca bliżej morza albo bardziej oddalone, zazwyczaj w pełni wyposażone, czyli do dyspozycji są sypialnie, kuchnia, wszelkie potrzebne sprzęty, pościel i tak dalej. Także dla maluchów proponowane są udogodnienia, choćby plac zabaw albo animacje. Wiele ośrodków ma do dyspozycji wypożyczalnie rowerów, w końcu warto nie tylko leżeć na plaży, ale z perspektywy roweru zwiedzić Jantar i piękne okolice. Do dyspozycji zazwyczaj jest także parking, a pokoje są oczywiście klimatyzowane, co w dzisiejszych czasach nie powinno chyba być żadnym zaskoczeniem. Podobnie jak dostęp do bezprzewodowego internetu czy telewizji. Na miejscu możecie także znaleźć taras z miejscem na grilla, a nawet sportowe atrakcje pod dachem – piłkarzyki, bilard czy tenis stołowy. A co warto zobaczyć w Jantarze i okolicach? Na przykład mistrzostwa w poławianiu bursztynu. Zresztą, to jedna z atrakcji, z której mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zabawa w szukanie bursztynu jest jedną z atrakcji tego miejsca.

W Jantarze warto też przejechać się kolejką wąskotorową, zobaczyć mini zoo czy zagrać w mini golfa. Można także odwiedzić wioskę Indian, a wielbiciele historii z pewnością będą chcieli pokonać kilka kilometrów, by zwiedzić dawny obóz koncentracyjny Stutthof. Istnienie Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze także chyba nikogo nie będzie dziwiło. Poza tym również parki rozrywki i wiele innych miejsc, która sprawią, że nie będziecie się nudzić.