Czy dachówkę można malować?

Dachówka jest obecnie jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych, stosowanym zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i firmowych. Co ciekawe jednak dachówka nie jest zbyt odporna na uszkodzenia, dlatego też wymaga regularnej renowacji. Najprostszą forma renowacji jest pomalowanie takiego pokrycia dachowego.

W jakim celu maluje się dachówkę?

malowanie dachówki w DębicyPokrycie dachowe z dachówki jest obecnie bardzo popularne, ze względu na atrakcyjny wygląd takiego rozwiązania. Co ciekawe, wiele osób narzeka jednak na szybkie niszczenie się takiego pokrycia dachowego w wyniku na przykład opadów gradu czy silnego deszczu. Jak się jednak okazuje, dachówkę bardzo łatwo jest odnowić, co pozwala przywrócić jej dawny wygląd i funkcjonalność. Najprostszym sposobem renowacji takiego pokrycia dachowego jest malowanie dachówki w Dębicy ten sposób renowacji jest stosowany najczęściej. Oczywiście jednak, malowanie dachówki nie jest tak prostym procesem jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przed pomalowaniem pokrycia dachowego z dachówki należy dokładnie ją oczyści. Jeżeli na powierzchni dachówki pozostanie nieusunięta rdza czy też mech, może to utrudnić malowanie a także przyczepność farby. Bardzo ważne jest również aby wybrać odpowiedni rodzaj farby, dostosowany do malowania dachówek. Dlatego tez, biorąc to wszystko pod uwagę, zdecydowanie zadanie malowania dachówki należy zlecać profesjonalistom. Obecnie w wielu miastach w Polsce znajdziemy wiele firm, które wykonują usługi renowacji dachu, w tym jego odmalowywania. Zlecając takiej firmę zadanie odmalowania dachówki można mieć pewność, że do malowania specjaliści wybiorą odpowiednią farbę, a dach zostanie dokładnie oczyszczony i sprawdzony pod kątem występowania ewentualnych uszkodzeń. Malowanie dachu jest bowiem świetną okazją aby przyjrzeć się stanowi technicznemu dachu. Dopiero, jeżeli nie zostaną na nim wykryte żadne poważne uszkodzenia, można przystąpić do malowania dachówki. Samo malowanie trwa znacznie krócej i kosztuje mniej, niż wymiana pokrycia dachowego.

Każdy zna zdaje sobie sprawę z tego, ze dom wymaga okresowych remontów i napraw. Dotyczy to zwłaszcza jego dachu, o którym jednak wiele osób zapomina podczas przeprowadzania remontu. Tymczasem okresowo konserwując dach, można przedłużyć jego prawidłowe funkcjonowanie.