Innowacyjne transportery do przenoszenia ładunków

Przy transportowaniu i pakowaniu artykułów na hali produkcyjnej ważny jest czas i precyzja podania. Gdy ważna jest szybkość i odpowiednie spakowanie produktu do odpowiedniego kartonu nie można pozwolić na zbyt wolną i mozolną pracę. Gdy człowiek nie może sprostać narzuconemu tempu, wtedy trzeba sięgnąć po inny sposób, jakim jest przenoszenie produktów na transporterze.

Transportery rolkowe, które wykorzystują grawitację

transporter rolkowy grawitacyjnySiła grawitacji jest tak potężna, że trudno jej się przeciwstawiać, ale za to można ją wykorzystać. Gdy małe elementy na zakładzie produkcyjnym są przenoszone z miejsca na miejsce, każe się robotnikom przeniesienie ich za pomocą siły. Jeżeli małych elementów jest bardzo dużo i trzeba je pakować do kartonów, do przetransportowania wszystkich paczek w krótkim czasie najlepiej jest postawić na transporter rolkowy grawitacyjny. Za jego pomocą można wykorzystać swobodne spadanie ciał i odpowiednio ustawić ten rodzaj stołu do powolnego przesuwania się elementów. Taki transporter musi móc odpowiednio dopasowywać się do powierzchni. Można też zmieniać tor jazdy – droga, jaką pokonują elementy, nie zawsze jest prosta, a transporter można odpowiednio ustawiać. Swoją drogą, warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie nie potrzebuje dokupywania dodatkowych prowadnic i zabezpieczeń. Oczywiście oprócz wykorzystywanej siły grawitacji można też pomagać elementom poprzez szybsze przesuwanie ich siłą ludzką. Jako że jest to tylko transporter o określonych możliwościach, udźwignie obciążenie do dwustu pięć dziesięciu kilogramów na metrze bieżącym. Rolki wykonane są z cyny i nie trzeba obawiać się o to, że zardzewieją i będzie konieczna ich wymiana. Łożyska są kulowe, a od rurek wykonanych z PCV różni ich tylko tyle, że można je wykorzystać do transportu cięższych rzeczy. Transportery zbudowane z delikatniejszego tworzywa mogą nie wytrzymać znacznego obciążenia. Szybkie i zwrotne kółka oraz rolki, które można lekko obracać, są największymi zaletami nowoczesnych transporterów.

Tak pomysłowe urządzenie sprawdza się w wielu miejscach pracy. Za jego pomocą praca na magazynie jest o wiele bardziej przyjemna i szybsza, choć odnajdą się nie tylko tam. Transporter może być też łącznikiem lub końcowym odcinkiem linii produkcyjnej. Na trwałość produktu główny wpływ mają wykorzystane do budowy przedmioty i ich oprawienie. Również ważna jest też gwarancja producenta.