Czy warto wynająć barmana na wesele?

W obecnych czasach przyjęcia weselne wyglądają zupełnie inaczej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Najczęściej narzeczeni decydują się na jednodniowe, skromne uroczystości w gronie najbliższych członków rodziny oraz znajomych. Również sam styl wesela, jak i menu są nieco bardziej nowoczesne i eleganckie czy zorganizowane w najpopularniejszym stylu rustykalnym czy boho. 

Gdzie znaleźć polecanego barmana weselnego?

polecany barman na weseleKiedyś wystarczyło, aby goście dostali sporej ilości jedzenie i tradycyjną, polską wódkę, ewentualnie jakiś domowy likier robiony przez zaprzyjaźnioną sąsiadkę czy ciocię. Dziś nawet kwestie alkoholowe bardzo się zmieniły – wynika to głównie z przeróżnych preferencji zaproszonych gości. Jedni lubią słodkie drinki, inni piwo, a jeszcze inni wino wytrwane czy whisky z colą. Właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego barmana, który będzie obsługiwał wszystkich gości. Polecany barman na wesele powinien posiadać własny mobilny bar oraz dodatkowo zabawiać weselnych gości, poprzez m.in. pokazy i sztuczki barmańskie. Oczywiście wszystkie takie dodatkowe opcje są kosztowne, ale czego się nie robi, aby przyjęcie było w pełni udane, a wszyscy goście zadowoleni? W trakcie rozmów z przedstawicielem firmy barmańskiej należy dokładnie określić własne oczekiwania względem barmana, a także podać liczbę gości weselnych. To istotne, ponieważ przy większej grupie osób, konieczne może okazać się zatrudnienie dwóch a nawet trzech barmanów, aby byli w stanie obsłużyć naszych przyjaciół i rodzinę. Zazwyczaj zakup alkoholu leży po stronie pary młodej, dlatego tutaj warto także wszystko dokładnie zweryfikować i sprawdzić, co mieści się w kwocie wynajęcia usług barmańskich wraz z mobilnym barem.

Tego rodzaju atrakcja z całą pewnością zaskoczy naszych gości, jednak kluczowe jest, aby wszystko odbywało się na jak najwyższym poziomie. Właśnie dlatego należy wcześniej poczytać opinie na temat poszczególnych firm barmańskich, w szczególności zapoznać się z informacjami dotyczącymi obsługi imprez weselnych. Barman powinien także posiadać odpowiednie certyfikaty i doświadczenie oraz potrafić nawiązywać kontakty z obsługiwanymi klientami. Często na firmowych stronach dostępne są filmiki i zdjęcia z imprez.