Czy wybierając dj-a, odchodzimy od tradycji?

Kilka lat temu wychodziłam za mąż i obserwując rynek ślubny, muszę stwierdzić, że wiele się zmieniło. Obecnie równie popularny co zespół muzyczny jest dj na wesele. Według organizatorek ślubnych coraz więcej par wybiera djów na wesela, dzięki czemu odchodzi się od klasyki oraz historii. Niektórym starszym członkom rodziny może się to nie podobać.

Dlaczego coraz częściej wybieramy dj-a na wesele?

dj na wesele ze ŚląskaMoja młodsza siostra Joanna wraz z narzeczonym w końcu ustalili termin ślubu i poprosili mnie o pomoc. Stwierdzili, że idealnym rozwiązaniem dla nich będzie dj na wesele ze Śląska. Moim zdaniem sporo par zwraca uwagę na koszty, a nie oszukujmy się, wynajęcie dj-a na wesele wychodzi znaczniej taniej niż w przypadku kilku osobowego zespołu muzycznego. Ponadto dj jest znacznie bardziej elastyczny niż kapela. Bez najmniejszego problemu spełni prośby gości weselnych, co niewątpliwie jest ogromnym plusem. Nie ogranicza się w przypadku konkretnego repertuaru tak, jak jest to w przypadku zespołów. Wybranie dj-a ma więcej pozytywów niż mogłoby się wydawać. A mianowicie dj dłużej gra tak zwane sety niż zespoły, a jego przerwy są rzadsze i krótsze. Myślę, że powinniście powiadomić starszych członków swojej rodziny o wybraniu nowoczesnego rozwiązania. Dlaczego? W przypadku moich dziadków bardzo nie podobało im się odejście od kultury. Nie każdemu może się to spodobać. Aczkolwiek pamiętajcie, że to jest wasze wesele i to wam ma przede wszystkim odpowiadać. Przy wyborze dj-a warto zwrócić uwagę na to czy posiada portfolio na swojej stronie. W ten sposób możecie zobaczyć w jaki sposób prowadzi imprezę oraz jak inna młoda para i goście weselni się bawili. Dla mnie najważniejszą zaletą było to, że nie musiałam się martwić o to, że piosenka zostanie zaśpiewana w nie taki sposób, jakbym chciała albo wokaliści będą fałszowali. W przypadku dj-a nie musimy się o to martwić. Ponadto może on stworzyć inne aranżacje piosenek na nasze życzenie. Ponadto wydaje mi się, że dj jest bardziej elastyczny niż zespoły muzyczne. Niekiedy dj posiada w swojej ofercie możliwość wynajęcia dodatkowych atrakcji takich jak dym, bańki mydlane. 

Jako ciekawostkę dodam, że na waszą prośbą dj jest w stanie zremiksować kilka piosenek. Jest to obecnie bardzo nowoczesna forma pierwszego tańca, który ma na celu zaskoczyć nie tylko gości. Cena pakietów jest zależna od tego w jakim mieście ma odbyć się przyjęcie weselne, jak bardzo popularny jest dj oraz w jakim przedziale czasu ma trwać impreza.