Czym jest CE?

Każdy chce produkować jak najlepsze produkty i tak samo nikt nie chce sprzedawać towarów niewiadomego pochodzenia. Oprócz pobudek moralnych pojawia się także inna kwestia dbania o dobro klienta – żaden z konsumentów nie kupiłby świadomie wadliwego produkty, jeżeli u konkurencyjnego dostawcy ma ten sam towar w świetnej jakości. 

Dlaczego chiński znaczek jest tak ważny?

ce chinyKiedyś można było bardzo łatwo natrafić na przedmioty, które nie były w pełni bezpieczne dla człowieka. Przez to, że nie przeszły pomyślnie wszystkich testów, zostały wycofane, jednak i tak zdarzało się, że pojawiały się na sklepowych półkach. Można było kupić zabawki, które choć piękne i tanie, nie dawały stuprocentowej gwarancji jakości. By uspokoić klientów i wprowadzić porządek na rynku, gdzie zapanował chaos, wprowadzone znaczek CE Chiny to duży kraj, w którym dodatkowo żyje wiele milionów osób. To oznacza, że wśród nich może pojawić się ktoś, kto będzie chciał nieuczciwe zarabiać na życie, na przykład, poprzez produkcje i sprzedaż nieodpowiednich towarów. By pozwolić dużym i solidnym fabrykom produkować produkty będąc spokojnym o rynek zbyt a ukarać nieuczciwych kontrahentów, wprowadzone mały i niepozorny znaczek, który wskazuje na rzeczy w pełni bezpieczne i dopuszczone do sprzedaży. CE to także potwierdzenie na piśmie, że dany towar jest zgodny z obowiązującymi normami i można z niego korzystać. Takie pismo powinno znaleźć się u producenta.

Znaczek zgodność europejskiej to bardzo sprawa w kwestii importu i eksportu towarów zza granicy. Pomimo tego, że orzeczenie o zgodności towaru nie jest darmowe, warto zadbać o to, by pojawił się na opakowaniu danej zabawki czy sprzętu elektronicznego. Tak jak przedsiębiorcy powinni pamiętać o CE, konsumenci także muszą wiedzieć, jak nie zostać oszukanym.