Kosiarka z silnikiem diesla

Jeżeli planujemy zakupić profesjonalny sprzęt do koszenia trawnika, to przede wszystkim powinniśmy określić kilka parametrów, które będą odgrywały kluczową rolę w trafionym wyborze. Jest to konieczne, gdyż na rynku znajdziemy dziesiątki przeróżnych modeli.

Jakie traktorki będą najlepsze?

kosiarka traktorek dieselWbrew pozorom koszenie trawnika wcale prostą czynnością nie jest, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu. Kiedyś były dostępne wyłącznie kosy lub kosiarki ręczne, które obecnie dawno poszły w zapomnienie, bo ich miejsce zajęły profesjonalne kosiarki, podkaszarki i traktorki ogrodowe. Ich wybór, powinien być uzależniony od wielkości trawnika, jego ukształtowania i tego, czy chcemy go wykorzystywać także w innych pracach ogrodowych czy przydomowych. Jeżeli chcemy kupić dobry jakościowo sprzęt do dużej powierzchni, to dobrym wyborem będzie kosiarka traktorek diesel z dużą mocą. Jest to pojazd do zadań specjalnych, który możemy kupić w wersji podstawowej lub z dodatkowym osprzętem pozwalającym na wykorzystanie traktorka do odśnieżania, zgarniania liści czy nawet przewożenia ładunku o określonej masie. Silniki diesel charakteryzują się dużą wydajnością i oszczędnością w pracy, ponieważ nawet przy wysokich obrotach pobierają niewiele paliwa. Traktorki ogrodowe często posiadają hydrostatyczną skrzynię biegów, która pozwala na płynne przyśpieszanie i zwalnianie bez konieczności zmiany biegów. Ponadto mają dwa, długie ostrza tnące, które są w stanie poradzić sobie z trawnikiem o każdej wysokości.

Poza traktorkami z silnikiem diesla, w sprzedaży znajdziemy klasyczne silniki spalinowe, które także są wydajne, ale zużywają nieco więcej paliwa. Jeżeli wybierzemy polecaną markę traktorków ogrodowych, to z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu.