Dlaczego ser gruyere jest tak popularny?

Na świecie powstało do tej pory niezwykle wiele rodzajów sera. Trzeba przyznać, że można odkrywać różne smaki na własną rękę bez żadnego problemu. Mimo wszystko w sklepach można znaleźć produkty pochodzące z całego świata. W tym tekście opowiem o serze gruyere, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swój wyjątkowy smak. Warto sprawdzić go samemu.

Jakie odmiany sera gruyere można napotkać?

ser gruyere - cenaOgółem jest to ser pochodzący z miejscowości o nazwie Gruyeres. Jak więc widać nazwa sera wzięła się od nazwy miasteczka, podobnie jak w przypadku wielu innych serów. Ciekawe jest to, że w tej miejscowości powstało muzeum dotyczące tego właśnie sera. Posiada on jasny żółty kolor, a jego smak posiada w sobie orzechową nutkę i jest wyrazisty. Wiele osób się nim zachwyca i to nie bez powodu. W przeciwieństwie do innych popularnych serów nie posiada dziurek. Jeśli chodzi o to z czego powstaje, to surowcem jest w tym przypadku niepasteryzowane krowie mleko. Ser gruyere dzieli się na trzy odmiany. Mowa o słodkiej, pólsłodkiej oraz słonej. Każda z odmian powstaje dzięki innemu czasowi dojrzewania. W przypadku słodkiej odmiany trwa to trzy miesiące, żeby powstała półsłodka potrzeba sześciu miesięcy, a na słoną aż dziewięciu. W tym serze można znaleźć wiele witamin oraz minerałów, przez co warto go spożywać. Krowy z których mleka on powstaje nie dostają w paszy żadnych dodatków wspomagających, dzięki czemu jakość mleka, a co za tym idzie sera jest wysoka. Znajdzie się w tym serze witaminy B6, B12 czy E. A jeśli chodzi o sprawy kuchenne, to każdy miłośnik gotowania ucieszy się z używania tego sera. Świetnie się topi, dzięki czemu pasuje do wielu różnych potraw. Jak widać naprawdę wiele zalet posiada ser gruyere – Cena zależy od konkretnego sklepu, więc trzeba przeszukać nieco ofert. Jednak z pewnością warto zainwestować w tak pyszny oraz zdrowy produkt, o czym można się łatwo przekonać. Osobiście jestem zachwycony tym właśnie serem.

Jeszcze więcej pysznych potraw uda się stworzyć dzięki dodaniu tego sera. Oczywiście dobrze jest sprawdzać przepisy dostępne w internecie oraz różne propozycje podania. Z pewnością uda się dzięki temu znaleźć świetne pomysły, które się wykorzysta w późniejszym czasie. Warto poszerzać swoje horyzonty, szczególnie gdy chodzi o pyszne sery oraz ogółem potrawy.