Specjalistyczne USG kończyn dolnych

Problemy z krążeniem żylnym dotykają wiele osób. Nie można lekceważyć niepokojących objawów. W razie zaistniałej potrzeby można z powodzeniem wykonać badanie dopplerowskie. To nic innego jak specjalne USG kończyn. W Krakowie znajduje się specjalistyczny ośrodek z prawdziwego zdarzenia, w którym każdy pacjent może liczyć na kompleksową diagnozę.

Kończyny dolne można zbadać za pomocą USG

innowacyjne usg kończyn dolnych w krakowieObrzęki nóg, zaburzenia krążenia oraz opuchlizny mogą świadczyć potencjalnie o poważnym schorzeniu. Warto podkreślić z całą mocą, że ultrasonografia dopplerowska to badanie powszechnie dostępne i nieinwazyjne. Placówki wykonywujące tego typu badanie znajdują się na terenie całej Polski, w różnych miejscowościach. W pełni innowacyjne USG kończyn dolnych w Krakowie, jest w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości w krążeniu żylnym nóg i nie tylko. Powinien być skierowany tutaj każdy pacjent, który cierpi z powodu opuchlizny, owrzodzeń lub też czyraków. USG kończyn pozwala specjaliści ocenić prędkość i kierunek przepływu krwi, dzięki czemu można zbadać stan naczyń krwionośnych, nawet tych relatywnie niewielkich. W Krakowie specjaliści dysponują najnowocześniejszym sprzętem do wykonywania ultrasonografii dopplerowskiej, które jest w stanie wykryć nawet ukryte choroby naczyń krwionośnych. Warto podkreślić z całą mocą, że dzięki wczesnej i kompleksowej diagnostyce leczenie przynosi lepszy skutek. Choroby naczyń krwionośnych kończyn dolnych często prowadzą do groźnej dla życia i zdrowia zakrzepicy. O nieprawidłowościach w krążeniu żylnym nóg świadczy wiele objawów, do których zaliczyć należy obrzęki, opuchlizny, a  także ciężkość nóg. Na bardzo czesnym etapie zakrzepicy można zaobserwować na nodze tak zwane „pajączki” i żylaki. Pilnej diagnostyki wymaga pacjent, który skarży się z powodu bólu nogi i dużej opuchlizny. Często towarzyszy temu silne zaczerwienienie kończyny, która w niektórych miejsca staje się wręcz gorąca.

Nie ulega wątpliwości, że bardzo dokładna i kompleksowa diagnostyka ma duże znaczenie w wykrywaniu różnych schorzeń. Na oko ciężko postawił właściwą diagnozę, dlatego specjalistyczne i nowoczesne urządzenia są na wagę złota. Za pomocą USG można z powodzeniem ocenić stan żył oraz skóry nogi. Dzięki temu lekarz może wdrożyć odpowiednią kurację, która okaże się skuteczna.