Doskonałe właściwości folii stretch

 

Używając słowa doskonały w odniesieniu do folii stretch nie ma w tym żadnej przesady. Dzięki swoim właściwościom stała się folia stretch wszechstronnie używanym materiałem pakującym i zabezpieczającym towary i przesyłki. Nie ma obecnie lepszego i tak łatwego w użyciu produktu jak różnego rodzaju i przeznaczenia folie stretch.

Rozciągliwe i kleiste folie stretch

folia stretchDoskonałość tego tworzywa wynika z tego, że jest folia stretch produkowana z polietylenu o niskiej gęstości. Układowi cząsteczek zawdzięcza swą bardzo dużą rozciągliwość i kleistość. Po zakończeniu pakowania (owijania) folią stretch pakunek nie wymaga dalszego zaklejania innymi produktami. Folia stretch jest produkowana w postaci taśm o różnej grubości od kilkunastu do kilkudziesięciu mikronów. Od grubości folii zależy jej rozciągliwość. Taśmy folii stretch nawijane są na rolki o standardowej szerokości 50 cm. Występują też szersze taśmy w przypadku folii stretch maszynowej. Folia stretch występuje w trzech podstawowych barwach : transparentna, niebieska i czarna. W celu chęci ukrycia z jakichś przyczyn zawartości przesyłki używa się folii kolorowych. Folia stretch w przypadku użycia jej na masową skalę jest nawijana na przedmioty przy użyciu automatycznych owijarek, które regulują napięcie folii i ilość owinięć. W przypadku folii stretch ręcznej można użyć dyspenserów  do jej nawijania. Na rynku istnieje wielu producentów oferujących folie o różnych parametrach gęstości, wagi i długości. Na zamówienie można producenci wykonają zwoje o większej szerokości niż standardowa. Folie stretch od pewnego czasu intensywnie stosuje się w rolnictwie w postaci tzw.agrostretch’u.

Folie polietylenowe w postaci folii stretch są i długo będą niezastąpionym materiałem pakującym stanowiącym ochronę mechaniczną przesyłek. Folia stretch chroni zawartość paczek i ładunków przed wilgocią ia zabrudzeniami. Ułatwiają też przenoszenie ręczne pakunków dzięki swojej kleistości.