Doświadczony ortodonta w Warszawie

Już od wielu lat są prowadzone profilaktyczne badania stanu uzębienia dzieci w wieku szkolnym, a ich wyniki nie napawają optymizmem. Bardzo duży odsetek dzieci ma próchnicę, kamień nazębny oraz przeróżne wady zgryzu, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Ile kosztuje wizyta u ortodonty?

ortodonta warszawa bemowoRegularne wizyty u stomatologa mogą nas uchronić przed bolesnym leczeniem dentystycznym, dlatego też tak ważne jest dbanie o zęby od samego początku. Przede wszystkim trzeba odwiedzać gabinet stomatologa przynajmniej dwa razy w roku z dzieckiem już od czwartego roku życia, gdyż wszelkie wady zgryzu są wykrywalne już we wczesnym etapie. Jeżeli chodzi o stomatologię, to przeważnie lekarze mają jedną specjalizację, w której się szkolą, zatem z wadą zgryzu trzeba się udać do ortodonty. Jest to lekarz, który zajmuje się leczeniem różnego rodzaju wad twarzowo – szczękowych. Jeżeli jest nam potrzebny dobry ortodonta Warszawa Bemowo jest dzielnicą, w której znajdziemy go bez problemu. Przeważnie metodą leczniczą jest założenie aparatu pp wcześniejszym przygotowaniu zębów. Stosowane są aparaty stałe, które składają się z zamków i pierścieni, które są dokręcane na każdej wizycie. Nakładkowe, które mogą stosować jedynie dorośli, gdyż należy je codziennie zakładać, a ściąga się je tylko na czas jedzenia i mycia zębów. Ostatnim rodzajem są aparaty ruchome, które zakładane są przez pacjenta na kilka godzin, najczęściej na noc. Co istotne, leczenie zębów w zakresie ortodoncji można prowadzić w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia u dzieci do określonego wieku, zatem to spora oszczędność, bo jedna wizyta kosztuje nawet sto pięćdziesiąt złotych.

Leczenie ortodontyczne w większości przypadków stosuje się tylko raz, w celu skorygowania wady zgryzu. Zatem inwestycja w piękny uśmiech jest jednorazowa, choć może sporo kosztować. Samo wykonanie aparatu ortodontycznego to kilkaset złotych.