Grzejniki do dużych magazynów

Pomieszczenia magazynowe, zwłaszcza te o dużej powierzchni, zazwyczaj nie mają własnego systemu ogrzewania. Żadne konwencjonalne urządzenie grzewcze nie jest bowiem na tyle skuteczne by zapewnić optymalną temperaturę na tak dużej przestrzeni, na której jest ona wytracana bardzo szybko.

Ogrzewanie na podczerwień do magazynu

ogrzewanie magazynówW tych magazynach w których przechowywane są towary wymagające stałej temperatury, mogące ulec uszkodzeniu po wystawieniu na niską temperaturę, używane są natomiast alternatywne urządzenia grzewcze. Ogrzewanie magazynów zazwyczaj stanowią promienniki podczerwieni, które w przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników, nie podnoszą temperatury powietrza, a samej zawartości magazynu. Są one podobne do urządzeń grzewczych na podczerwień, używanych w prywatnych domach, choć są od nich znacznie większe, i posiadają o wiele wydajniejsze i silniejsze emitery promieni podczerwonych. Nawet w przypadku użycia takich promienników w bardzo dużych pomieszczeniach wykazują się wysoką skutecznością, ogromnie przewyższającą możliwości standardowych urządzeń grzewczych. Z racji metody działania, pozwalają na niemal natychmiastowe podwyższenie temperatury pomieszczenia zaledwie w kilka minut od pierwszego rozruchu. Są również o wiele wydajniejsze niż konwencjonalne wyposażenie ogrzewania elektrycznego, zużywając znacznie mniej energii elektrycznej niż jakikolwiek energooszczędny grzejnik elektryczny czy olejowy.

Owe promienniki są również bardzo wytrzymałe na wszelkie szkodliwe warunki panujące w miejscu w jakim funkcjonują. Nie są więc podatne na zakurzenie czy zawilgocenie, i mogą być również używane na stanowiskach pracy z taką samą skutecznością. Promienie emitowane przez owe grzejniki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.