Jak pozbyć się komarów?

 

Komary są prawdziwym utrapieniem zwłaszcza w okresie letnim. Owady te rozmnażają się bardzo szybko  w okolicach zbiorników wodnych i tworzą prawdziwe, atakujące ludzi plagi. Ugryzienia komarów powodują powstanie swędzących bąbli, które często bezwolnie rozdrapujemy. Insekty te szczególnie irytują nas zwłaszcza nocą, ich głośne bzykanie rozbudza i uniemożliwia spokojny sen. W tym artykule poznasz kilka sprawdzonych sposobów na to, jak pozbyć się tych latających szkodników. 

Domowe sposoby zwalczające komary

zwalczanie komarówKomary nie występują już tylko poza granicami miasta, na wsiach, w parkach czy lasach. Choć owady te rozmnażają się w obecności zbiorników wodnych, to jednak w drodze ewolucji przystosowały się również do typowo mieszczańskich warunków. Spotkać można je więc również w dużych miastach. Komary uaktywniają się zazwyczaj nocą, wówczas wlatują do naszych domostw przez okna, zwabione przez światło. Jakie są sposoby na skuteczne zwalczanie komarów? Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, których zapach odstrasza komary.  Najpopularniejsze są zwłaszcza specjalne spreje, zapachowe świece czy wtyczki do kontaktów, które rozpylają odstraszającą je woń.Warto również wiedzieć, że komary szczególnie silnie odstrasza m.in. zapach wanilii, anyżu, goździków czy cynamonu. Istnieją jednak również domowe sposoby na walkę z tymi insektami. Najbardziej popularna jest pułapka na komary, którą możesz zrobić samodzielnie. Do jej wykonania potrzebujesz: szklankę wody, kilka łyżek brązowego cukru, gram drożdży oraz dwulitrową, pustą butelkę plastikową. W pierwszej kolejności musisz przeciąć butelkę na pół. Następnie wymieszaj cukier z ciepłą wodą. Gotową mieszankę wlej do dolnej części butelki. Krok trzeci polega na dodaniu do naszej mikstury drożdży (spowoduję one wytworzenie dwutlenku węgla, który zwabi komary). Na końcu musisz już tylko umieścić górną część butelki lejkiem w dół, w jej drugiej połowie i skleić je ze sobą. Tak skonstruowaną pułapkę najlepiej umieścić wieczorem na parapecie, za oknem. Wówczas komary zwabi zarówno woń wykonanej przez nas mikstury, jak i sztuczne światło. Insekty te nie wlecą jednak przez okno, lecz wpadną w skonstruowaną przez nas pułapkę, z której już się nie wydostaną.

Komary są prawdziwą plagą nie tylko na wsiach, ale i coraz częściej w miastach. Najbardziej odstraszają je ostre, aromatyczne zapachy wanilii, cynamonu czy anyżu. W walce z nimi pomogą specjalne zapachowe świece oraz spreje. Istnieje jednak również domowy sposób na skonstruowanie pułapki na komary, który pozwoli nam na spokojny sen i uchroni nas przed swędzącymi ugryzieniami.