Projektowanie oświetlenia we wnętrzach

 

Od dwóch lat zajmuje się profesjonalnie projektowaniem wnętrz. Świeżo po ukończeniu studiów w tym kierunku udało mi się znaleźć pracę w zawodzie. Studio projektowe, w którym pracuje, zajmuje się głównie realizacją zleceń na wnętrza użyteczności publicznej. Początkowo byłam nieco zawiedziona, gdyż nastawiałam się na prywatne mieszkania, jednak z czasem przekonałam się, że publiczne projekty mogą być równie ciekawe.

Nowoczesne oświetlenie w pomieszczenia publicznych

oświetlenie spotlineProjektowanie wnętrz stało się moją pasją już w szkole podstawowej. Wiadomo, że na początku była to zupełna amatorszczyzna, jednak z czasem zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę i szlifować umiejętności. Ostatecznie ukończyłam studia na wydziale architektury wnętrz. Po magisterce znalazłam pracę w całkiem renomowanej pracowni projektowej. Zajmujemy się głównie tworzeniem projektów wnętrz użyteczności publicznej. Często są to zlecenie od dużych i znanych firm. Uwielbiam w takich zleceniach zajmować się projektowaniem oświetlenia. Rozmieszczenie oraz dobór lamp pod kątem wizualnym są bardzo ważnym elementem tworzącym ostateczny klimat wnętrza. W różnego rodzaju pomieszczeniach użyteczności publicznej bardzo dobrze sprawdza się nowoczesne oświetlenie spotline, które charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Dzięki temu można stworzyć ciekawą, ale przy tym niebyt dekoracyjną przestrzeń, która będzie w pełni oddawać przeznaczenie danego miejsca. Oświetlenie spotline nadaje się też do mieszkań, ale spodoba się głównie tym osobom, które preferują nowoczesny styl we wnętrzach mieszkalnych. Mi, jako projektantowi, w oświetleniu spotline podoba się też bardzo szeroka oferta. Różnorodność wzorów i kolorów lamp powoduje, że moja projekty są bardziej urozmaicone i niezwykle atrakcyjnie wizualnie. Co sezon powstają też nowe kolekcje lamp, co znacznie poszerza pole manewru.

Zaraz po studiach architektury wnętrz trafiłam do pracowni projektowej, zajmującej się głównie aranżacjami pomieszczeń użyteczności publicznej. Jednym z moich ulubionych zadań przy projektowaniu takich wnętrz, jest rozplanowywanie oświetlenia. Bardzo lubię korzystać z szerokiej gamy oświetlenia spotline, które idealnie nadaje się do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Nadaje im odpowiedni klimat.