Jak wybrać dobry pessar położniczy?

Warto wiedzieć, że pessar jest to specjalny krążek polecany zwłaszcza kobietom w ciąży. Jest to sposób na pojawiający się w okresie ciąży problem niewydolności szyjki macicy. Zastosowanie pessara umożliwia ochronę kobiety przed przedwczesnym porodem, oprócz tego pomaga w leczeniu wypadania macicy, nietrzymania moczu, zespołów bólowych miednicy mniejszej czy niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej. Standardowo są one wykonane z silikonu medycznego oraz umieszczane w szyjce macicy na pewien okres czasu.

Stosujemy silikonowe pessary położnicze

silikonowy pessar położniczy - gdzie kupićZałożenie pessarów położniczych pozwala na zwiększenie komfortu pacjentek, a dodatkowo cechuje się nieznaczną ingerencją w kobiecy organizm i zapewnia długofalowe działanie. Jest to bowiem atrakcyjna alternatywa dla inwazyjnych operacji. Dodatkowo jest to metoda, która powszechnie jest stosowana w przypadku kobiet w ciąży, gdyż nałożenie pessara hamuje proces skracania szyjki macicy. Niewydolność szyjki macicy stanowi przypadek, który nie powinien być zbagatelizowany przez lekarza. Przed wprowadzeniem pessarów na rynek lekarze stosowali zabieg zakładania szwa szyjkowego, który jest jednak znacznie bardziej inwazyjnym rozwiązaniem. Jest to także czynność bezbolesna, a pacjentkom nie trzeba podawać środków znieczulających. Gdy potrzebujemy silikonowy pessar położniczy – gdzie kupić warto się dowiedzieć. Możemy je nabyć zarówno w stacjonarnych aptekach, jak i tych online. Przed założeniem pessara lekarz powinien wykonać badanie USG, które pozwoli na zmierzenie długości szyjki macicy oraz wykluczenie stanów zapalnych oraz infekcji. Z tego powodu ważne jest, aby po zastosowaniu tej metody, kobieta poświęcała większą uwagę na higienę intymną oraz bardziej o siebie dbała na co dzień, na co często nie zwracamy dużej uwagi.

Zazwyczaj pessar jest zakładany między 20 a 28 tygodniem ciąży, chociaż zdarzają się decyzje specjalistów o wcześniejszym założeniu krążka. Pessar zazwyczaj jest ściągany niedługo przed planowanym porodem. Metoda ta, choć wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia infekcji szyjki macicy, jest bardzo skuteczna i niezbyt inwazyjna. Po jej zastosowaniu kobieta powinna ograniczyć poziom aktywności fizycznej, poświęcać większą ilość czasu na odpoczynek czy relaks w domowych warunkach, a także unikać stresu.