Jaki jest cel badania warograficznego?

W sprawach rozwodowych, często istotne jests ustalenie czy posądzany o zdradę współmałżonek faktycznie jej dokonał. Nie zawsze jest to łatwe do ustalenia, ponieważ może brakować dowodów. W takiej sytuacji konieczna jest pomoc wariografu, który często w takich sprawach jest jedyną pomocą. Jednak trzeba zaznaczyć, że badana osoba musi wyrazić zgodę na jego użycie.

Czy badanie wariograficzne jest skuteczne?

najskuteczniejsze badanie wariografem - cenaTo pytani nurtuje wiele osób i często opinie są podzielone. Przede wszystkim wynika to z faktu, że badanie wariograficzne nie daje jasnej odpowiedzi na konkretne pytanie, Konieczne jest zadawanie mnóstwo pytań pobocznych, których odpowiedzi są analizowane i porównywane z wynikami wariografu. Na tej podstawie, tester wykonujący badanie, jest w stanie udzielić odpowiedzi na najważniejsze pytanie, ponieważ wszystkie udzielone odpowiedzi prowadzą do konkretnych wniosków. Jeżeli interesuje nas najskuteczniejsze badanie wariografem – cena kształtuje się na poziomie od tysiąca do tysiąca dwustu złotych. Głównym miejscem wykonywana tychże badań jest Instytut Badań Wariograficznych, który znajduje się w Warszawie. Posiada on aż dwadzieścia siedem oddziałów terenowych, zlokalizowanych w całym kraju, dzięki czemu dostęp do badań ma szeroka grupa odbiorców. Badanie wariograficzne jest przeważnie wykonywane w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia zdradzie małżeńskiej, w trakcie sprawy rozwodowej, ale bywa dość często wykonywane przez sądy, instytucje rządowe czy nawet duże korporacje. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od właściwego sposobu wykonania. Przede wszystkim badanie musi być wykonane przez certyfikowanych testerów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Badanie jak i wyniki, są przeprowadzane tego samego dnia, dlatego też jest to jedno z najszybszych badań. Każdego roku są wykonywane tysiące takich badań.

Badania prowadzone nad wariografami, miewają różne wyniki, jednak najczęściej potwierdza się teza, że ich skuteczność kształtuje się na poziomie dziewięćdziesięciu pięciu procent. Porównując je z innymi badania, wariograficzne wypadają najlepiej, dlatego też są tak szeroko wykorzystywane. Choć sam wariograf nie wygląda już tak jak kilka dekad temu, bo jest znacznie bardziej nowoczesny i jeszcze bardziej skuteczny.