Jaki odkurzacz do basenu?

 

Każdy z nas kto posiada własny basen w ogrodzie, z pewnością wie, jak ważne jest dbanie o czystość basenu oraz ile pracy trzeba włożyć w wykonywanie tej czynności. Ważne jednak by korzystać z nowoczesnych rozwiązań i do czyszczenia basenu używać sprzętu, który w znacznym stopniu ułatwi to zadanie. Jakie, więc rodzaje odkurzaczy do basenu znajdziemy na rynku?

Odkurzacz basenowy – czyszczenie zbiornika

sprawdzony odkurzacz do dna basenuObecnie producenci oferują kilka rozwiązań dotyczących czyszczenia basenu. Dlatego w zależności od wielkości zbiornika możemy zdecydować się na odkurzacz manualny, którego należy podłączyć do węża ogrodowego. Ich zaletą jest prostota i wygoda oraz niski koszt zakupu. Kolejny rodzaj to odkurzacz standardowy, który zostaje podłączony do filtra, a brud jest wciągany i izolowany przez filtr basenu. Natomiast odkurzacz hydrauliczny inaczej zwany automatycznym należy podłączyć do pompy bardzo dobrej jakości, a następnie umieścić na dnie basenu, gdzie sam będzie się poruszał i czyścił jego dno oraz ścianki. Kolejny rodzaj to odkurzacz elektryczny, gdzie rozróżniane są jego dwa rodzaje, odkurzacz na baterię AA oraz odkurzacz z akumulatorem. Natomiast najdroższym modelem odkurzacza jest robot – sprawdzony odkurzacz do dna basenu w pełni automatyczny cieszący się największym zainteresowaniem pomimo wysokiej ceny. Wybór odkurzacza będzie zależny od wielkości basenu, ponieważ do mniejszych zbiorników dmuchanych lub rozporowych oraz małych basenów ogrodowych odpowiednie będą szczotki do odkurzania i odkurzacze manualne. Natomiast do basenów ogrodowych o dużej powierzchni warto używać tylko robotów odkurzających ze względu na ich dokładność pracy, oszczędność czasu i wysiłku, ponieważ sprzątanie basenu odkurzaczem manualnym może okazać się bardzo ciężkie i nie przyniesie zamierzonych efektów. Warto również podczas zakupu sprzętu do czyszczenia, od razu wybrać odpowiednią chemię basenową, a do zanieczyszczeń, które zbierają się na powierzchni wody takie jak liście, owady itp. dokupić wygodną siatkę, która w szybki sposób pomoże nam wszystko zebrać.

Jeżeli wybraliśmy już odkurzacz, to pozostaje pytanie, jak często powinno się czyścić basen? Nie da się ukryć, że im częściej tym dla nas lepiej. Jeżeli tylko zauważymy brud na ściankach lub dnie basenu należy go wyczyścić za pomocą odkurzacza, który wykona całą pracę za nas. Idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych zbiorników całorocznych jest inwestycja w zadaszenie basenowe.