Odrobaczenia kotów u weterynarza

Posiadając w domu kota musimy wiedzieć, iż bez względu na to czy jest to kot rasowy, czy typowy dachowiec musimy zadbać o jego dietę, zabawę, jak również zdrowie. Dlatego regularne wizyty w przychodni weterynaryjnej powinni być dla nas czymś naturalnym. W tym miejscu wykonamy niezbędne badania, szczepienia oraz odrobaczanie. Bez tych elementów nie będziemy w stanie utrzymać naszego zwierzaka w doskonałym zdrowiu, a przecież tego chcemy na długie lata.

Dbanie o odrobaczenie kota

odrobaczanie kota perskiegoKażdy szanujący się posiadacz kota wie jak zadbać o swojego pupila. Dlatego kupujemy mu świeże mięso albo karmę z wysoką zawartością mięsa, aby jego układ pokarmowy jak najlepiej przyswajał pokarmy. Dobieramy mu drapak, zabawki i ewentualnie kocimiętkę, aby mógł każdego dnia się wybawić. Staramy się również o to, aby żwirek w kuwecie odpowiadał naszemu czworonogowi. Inną kwestią są jednak wizyty u weterynarza, o których bardzo wielu z nas notorycznie zapomina. A są bardzo ważne, ponieważ bez względu na to czy jest to odrobaczanie kota perskiego, czy kota dachowego musimy mu zapewnić tą kwestię, jak również regularne szczepienia oraz badania. Dzięki regularnemu dbaniu o te sprawy możemy być pewni, iż nasz kot będzie cieszył się długim i bezbolesnym życiem. Warto również wspomnieć, iż odrobaczanie małego kota odbywa się bardzo często, aby w wieku dorosłym stworzenia wykonywać je tylko co trzy miesiące. W przypadku kociąt zwiększona częstotliwość jest wskazana, gdyż po odejściu od matki kot traci wsparcie jej przeciwciał pochłanianych wraz z mlekiem przez kotka. Dlatego musimy uważać na to, aby nie narażać słabego kociego ciała na pasożyty, które w bardzo szybki sposób mogą zniszczyć jego organy wewnętrzne. Zwracajmy również uwagę na to jak nasz kot funkcjonuje na co dzień, aby móc szybko reagować. Tak zadbany kot będzie żył z nami bardzo długo.

Właściciele kotów rasowych oraz dachowych często zapominają, iż nie tylko odpowiednie jedzenie, zabawa i pielęgnacja futra są niezbędne dla zdrowia naszego pupila. Niezbędne są również regularne wizyty w lecznicy weterynaryjne, w której dokonamy niezbędnych badań, a także szczepień i odrobaczania. W ten sposób zapewnimy naszemu zwierzakowi długie i zdrowe życie bez nagłych chorób, które mogą mu zaszkodzić.