Kolorowe podkolanówki dziecięce bawełniane

Jestem przedszkolanką, na co dzień pracuję więc z sześcioletnimi dziećmi, które posiadają bardzo dużo energii i są bardzo żywiołowe. Niestety, okres jesienno-zimowy nie należy w przedszkolu do najłatwiejszych. Przez ciągłe wahania temperatur oraz trudne warunki atmosferyczne dzieci są o wiele bardziej narażone na wszelkiego rodzaju infekcje, które bardzo łatwo przenoszą się drogą kropelkową. Zagrożenia te widzę na własne oczy, kiedy np. wychodzę z dziećmi na spacer, na którym spotyka nas deszcz. Wówczas dzieci bardzo często wracają do przedszkola w mokrych butach, które mogą przyczyniać się do rozwoju choroby. Znalazłam jednak sposób na to jak wzmacniać odporność dzieci. 

Zakolanówki dla dzieci wykonane z bawełny

kolorowe podkolanówki dziecięce bawełnianeKiedy w przedszkolu zachorowało kolejne, trzecie już dziecko postanowiłam zorganizować spotkanie z rodzicami. Chciałam na nim poruszyć m.in. kwestię ochrony dziecka przed potencjalną infekcją. Na zebraniu zaczęłam więc dzielić się z rodzicami swoimi pomysłami na to co korzystnie może wpływać na ogólną kondycję organizmu dziecka. Na wstępnie wspomniałam oczywiście o stosowaniu odpowiedniej suplementacji oraz zdrowej diecie obfitującej w owoce i warzywa. Poprosiłam zebranych rodziców również o to by zaopatrzyli oni swoje pociechy w parasolki lub wodoodporne kurtki. Poruszyłam także temat przemakającego obuwia, które mogą doprowadzać do przeziębień. Zachęciłam wówczas rodziców do tego by kupowały swym pociechom kolorowe podkolanówki dziecięce bawełniane, które nie tylko będą chronić dzieci przed zimnem, ale również zniwelują możliwość przemoknięcia zimnej wody bezpośrednio do skóry dziecka. Poleciłam, ponadto zwłaszcza te modele podkolanówek, które wykonane są z grubej, w 100% naturalnej i organicznej bawełny oraz delikatnej, niegryzącej skóry wełny. Tego typu materiały są bowiem najbardziej przyjazne delikatnej skórze, która nie poci się w nich. Zasugerowałam również, by w miarę możliwości rodzice zaopatrywali dzieci w dodatkowe pary podkolanówek na zmianę, które zostaną wykorzystane w sytuacjach awaryjnych, kiedy to odkryję, że buty danego dziecka mocno przemokły. 

Rodzice z ochotą przystali na moje sugestie i zgodnie zapewnili, że od teraz będą zaopatrywać swe dzieci w grube zakolanówki, które idealnie sprawdzą się podczas nadchodzącej zimy. Ponadto docenili oni również moje sugestie dotyczące wybrania konkretnych modeli wykonanych z naturalnych, wysokiej jakości materiałów. Warto przy tym również zaznaczyć, że produkty tego typu nie są drogie, na ich zakup pozwolić więc sobie może bez problemu każdy rodzic.