Kurs hipnozy zwiększył moje kwalifikacje

Pracuję w zawodzie psychoterapeuty już od dziewięciu lat. Ostatnio zacząłem odczuwać pewne znużenie i wypalenie w moim życiu zawodowym. Brakowało mi powiewu świeżości, wyzwań, które sprawdziłyby moje umiejętności i pozwoliłyby mi się wykazać. Przez codzienną rutynę praca przestała sprawiać mi przyjemność, niechętnie przychodziłem co rano do mojego gabinetu terapeutycznego.

Dzięki hipnozie zwiększyła się moja skuteczność

skuteczna nauka hipnozyZacząłem rozmyślać o zmianie zawodu. Brałem pod uwagę różne opcje, od zmiany specjalizacji, po nawet podjęcie studiów podyplomowych z zupełnie innej dziedziny nauki. W końcu moja żona, która jest psychologiem dziecięcym, zauważyła, że od jakiegoś czasu nie jestem sobą. Podzieliłem się z nią swoimi rozterkami, a ona podpowiedziała mi, że być może powinienem rozważyć kurs hipnoterapii. Sprawdziłem w Internecie, co to takiego ta hipnoterapia. Znalazłem stronę szkoły oferującej kursy hipnozy. Dowiedziałem się z niej, że skuteczna nauka hipnozy zajmuje tylko kilka miesięcy. Po tym czasie uzyskam kwalifikacje do wykonywania nowego zawodu. Zaciekawiony, złożyłem podanie o przyjęcie do szkoły, za pomocą formularza na stronie. Po krótkim procesie rekrutacyjnym, otrzymałem informację, że spełniam wszystkie wymagania, żeby podjąć się nauki hipnoterapii. W czasie zajęć nauczyłem się, jak prowadzić sesje terapeutyczne z zastosowaniem hipnozy, jak ocenić, czy pacjent może zostać poddany tego typu zabiegowi, oraz jak go przygotować do seansu. Cały kurs został przygotowany w taki sposób, że zajęcia były ciekawe i aż chciało się słuchać osób, które je prowadziły.  Otrzymałem też ważne wskazówki, jak pozyskać pierwszych klientów, w jaki sposób urządzić gabinet, żeby był funkcjonalny, a jednocześnie sprawiał wrażenie miejsca, do którego chce się wracać. Dużym wsparciem w czasie nauki okazała się wirtualna platforma edukacyjna z dodatkowymi materiałami, filmami szkoleniowym oraz testami. Platforma to także szybki sposób komunikacji z wykładowcami.

Po ukończonym kursie rozszerzyłem własną praktykę. Prowadzę teraz sesje psychoterapeutyczne z zastosowaniem hipnozy. Dzięki temu, moja skuteczność w leczeniu uzależnień, znacząco się zwiększyła. Znów odczuwam radość z wykonywanej pracy i mam poczucie, że to co robię, ma sens. Dodatkowym plusem, są o wiele wyższe zarobki.