Kursy dla profesjonalnego nurka

Nowi nurkowie w załodze musieli być dobrze przygotowani do pracy, aczkolwiek nie mieliśmy nikogo w dotychczasowej załodze, kto mógłby owych nurków szkolić. Nie było też żadnego dobrego zbiornika wodnego, gdzie takie szkolenia mogłyby mieć miejsce. Postanowiliśmy więc wysłać nowych kolegów na profesjonalne szkolenie dla nurków ratowniczych, na których mogliby poznać wszystkie zasady pracy pod wodą.

Zaawansowane szkolenie dla zawodowych płetwonurków

rekomendowane kursy i szkolenia nurkowe - poznańW naszej okolicy nie prowadzono żadnych szkoleń dla płetwonurków, dlatego musieliśmy szukać takowych poza miastem. Koledzy z innych oddziałów okazali się w tym bardzo pomocni, i często podsyłali nam najbardziej rekomendowane kursy i szkolenia nurkowe – Poznań, jak się okazało, ma jeden z najbardziej rekomendowanych ośrodków szkolących płetwonurków zawodowych i amatorskich, więc właśnie tam wysłaliśmy kolegów, z myślą iż będą oni mogli uczyć się umiejętności w najlepszym miejscu jakie było dla nas dostępne. Ośrodek w Poznaniu jest bardzo zaawansowany, i dysponuje nowoczesnym sprzętem do nurkowania, fachowymi instruktorami, oraz własnymi basenami o różnej głębokości, w której demonstrowane są najróżniejsze elementy sztuki nurkowania i pływania, oraz posługiwania się sprzętem. Kursy które są tam organizowane przeznaczone bywają zarówno dla amatorów jak i dla zawodowców, więc praktycznie każdy entuzjasta nurkowania, chcący nauczyć się sztuki znajdzie tam odpowiednie szkolenie. W naszym przypadku potrzebne było przygotowanie zawodowe do pracy przy udzielaniu pomocy osobom znajdującym się w wodzie, lub też inspekcji dna po wypadku. Nasz personel został bardzo dokładnie przeszkolony w używaniu najróżniejszego rodzaju narzędzi, sond i wyposażenia do nurkowania, oraz w technikach pływania.

Instruktorzy którzy na co dzień pracowali jako nurkowie zawodowi doskonale tłumaczyli kursantom wszystkie aspekty pracy pod wodą i udzielali informacji bardzo chętnie. Po ukończeniu kursu koledzy byli bardzo zadowoleni, i czuli się znacznie pewniej podczas pracy, mając za sobą tak dobre przygotowanie. Mogli od razu zacząć wykonywać zadania pod wodą, bez żadnego dodatkowego przygotowania, oprócz oczywistego zapoznania się z wyposażeniem, jakim przyjdzie im się posługiwać w trakcie wykonywania zadań.