Lada chłodnicza do sklepu z wędlinami i mięsem

 

Aby sprzedawać świeże wędliny potrzebna jest lada chłodnicza. Mając ją w posiadaniu nie trzeba przejmować się kontrolami, a mięso dłużej zachowa swoją świeżość. Poza tym eksponowane wędliny o wiele szybciej się sprzedają. Jednak ważne, aby lada umożliwiała łatwe utrzymanie czystości. Dzięki temu będzie można cały czas utrzymywać estetykę stanowiska. Klienci zwracają na to uwagę i jest to znaczący czynnik podczas podejmowania decyzji.

Dobra lada chłodnicza

lada chłodnicza do wędlinLada chłodnicza powinna mieć kolor, który umożliwi jednocześnie wyeksponowanie mięsa, a także łatwe doprowadzenie do czystości. Jak się zapewne domyślasz, kolor biały odpada, ponieważ szybko widać na nim zabrudzenia. Za to czerń nie sprawi, że klient będzie miał dobre skojarzenia. Lada chłodnicza do wędlin powinna być barwy szarej lub srebrnej. Najłatwiej jest usunąć z takie lady zanieczyszczenia. Do tego kolor mięsa sprawia, że tworzy się świetny kontrast, który przyciąga wzrok. Srebro kojarzy się z czystością oraz wysoką jakością, co stanowi kolejny atut. Dobrze, jeśli lada będzie wyposażona w szybę o błyszczącej powłoce. Dobrym dodatkiem do lady chłodniczej jest wmontowana obok krajalnica do mięsa. Lady muszą mieć możliwość regulowania temperatury, która w nich panuje. Dobrze jeśli są one przegrodzone ściankami, które stwarzają co najmniej trzy komory. Można przechowywać tam w osobności nie tylko wędliny, ale innego rodzaju produkt mięsne, na przykład zestawy do wędzenia lub grillowania. Jest to zaleta użytkowa, która sprawia, że łatwiej jest podzielić mięso na grupy i uregulować temperaturę lady. Dodam, że mięso w ladzie nie może być układane zbyt blisko siebie, aby uniknąć przesiąknięcia aromatem innej wędliny. Przyda się także miejsce na to, by oznaczyć karteczką, jaki rodzaj wędliny się tam znajduje i cenę za kilogram, bądź sztukę.

Producenci takich lad chłodniczych swoje produkty pokazują w Internecie, a także na targach oraz wystawach. Możesz na własne oczy zobaczyć jak wygląda dana lada oraz sprawdzić, czy na przykład nie pracuje zbyt głośno. Na targach zobaczysz także odczyt z licznika poboru prądu, który pomoże Ci określić ile złotych dziennie zapłacisz za korzystanie z lady. Informacje na temat lad będą niezwykle szczegółowe, dlatego nie podejmiesz złej decyzji.