Łóżka z pełnym wyposażeniem

Urządzenie sypialni przeważnie zostawiamy na sam koniec, gdyż wymaga ona dokładnego przemyślenia wyboru miejsca do spania. Na rynku znajdziemy wiele modeli łóżek jedno i dwuosobowych, które nie zawsze są odpowiednie dla każdego z nas.

Wybór najlepszego łóżka

łóżko z materacem i pojemnikiem na pościelTo, jakie meble się znajdą w sypialni, przeważnie zależy do tego czy jest ona samodzielna, czy dzieli się ją z salonem. Jedynie w pierwszym przypadku możemy sobie pozwolić na klasyczne łóżko nierozkładane z ramą, bo będzie na tyle miejsca. W przeciwnym wypadku musimy się zadowolić rozkładanymi sofami i wersalkami. Łóżko z materacem i pojemnikiem na pościel z pewnością potrzebuje sporo miejsca, bo najczęściej jest dwuosobowe. Może to być klasyczne łóżko składające się z ramy lub model kontynentalny, który stoi na wysokich nóżkach. Decydując się na jednoczesny zakup łóżka z materacem, z pewnością zaoszczędzimy nieco pieniędzy, ponieważ samodzielne materace mogą kosztować często drugie tyle co rama łóżka. Do wyboru są materace sprężynowe lub piankowe, ponieważ są najpopularniejsze i najlepiej się sprawują. Co do pojemnika, to jest on przeważnie w formie dużej szuflady znajdującej się pod całą powierzchnią dna łóżka. Jest on bardzo praktyczny, bo ułatwia utrzymanie porządku w sypialni. Takie łóżko jest kompletnie i nie trzeba do niego niczego dokupować poza pościelą. w Łóżku spędzamy od sześciu do nawet dziesięciu godzin na dobę więc dobrze jest zadbać o komfort w miejscu do spania i wybrać odpowiedni model łóżka z materacem.

O ile ramę łóżka można kupić używaną, to już z materacem lepiej nie ryzykować, ponieważ może on mieć wgniecenia, a w jego wnętrzu mogą się znajdować roztocza i bakterie. Kupując łóżko z materacem i pojemnikiem, wydamy mniej nawet o dwadzieścia procent.