Materace dla małych dzieci

Jakość snu decyduje o naszym samopoczuciu i często jak jesteśmy niewyspani, to gorzej się nam myśli, mamy problemy z koncentracją i jesteśmy spowolnieni w działaniu. Dzieci mają podobnie, tylko że wyrażają to marudzeniem.

Z czego są zrobione materace dziecięce?

Materac dziecięcyJeżeli chcemy żeby nasz maluch przespał całą noc i był grzeczny w ciągu dnia, to musimy zadbać o jakość jego snu. Nie wystarczy tylko wywietrzyć pokój i zapewnić miękką pościel, bo ważne jest to na czym maluch leży. Bardzo małe dzieci muszą spać na twardych materacach, aby odpowiednio sobie ukształtować kręgosłup. Pediatrzy zalecają aby maluchy aż do dziesiątego roku życia spały na twardych materacach, żeby przeciwdziałać powstawaniu różnych wad postawy. W sprzedaży dostępne są materace w rozmiarach pięćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów, siedemdziesiąt na sto czterdzieści centymetrów i dziewięćdziesiąt na sto siedemdziesiąt centymetrów. Ważne żeby materac dziecięcy idealnie pasował do ramy łóżka, gdyż w powstałe luki maluch może wpaść i się zaklinować. Dla dzieci może być materac klasyczny sprężynowy, piankowy, lub kokosowy. Przed zakupem warto go jeszcze sprawdzić w sklepie czy jego twardość będzie odpowiednia. Dziecko nie może się na nim zapadać, bo jego plecy będą niewłaściwie wygięte i grozi to niebezpiecznymi urazami. Na materac dobrze jest zakupić specjalną nakładkę, która ochroni jego powierzchnię przez ewentualnym zabrudzeniem albo zmoczeniem. Materaca nie możemy prać, więc trzeba uważać żeby był zawsze czysty i suchy.

Dziecięce materace możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy dany model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające jego jakość. Materac dziecka musi oddychać, aby się nie pocił maluch w trakcie snu.